top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności
Perspektywy rozwoju zasobów kadrowych w kontekście budowy fabryki Mercedesa w Jaworze - spotkanie w starostwie
dodano: 29-03-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 659

27 marca br. w Starostwie Powiatowym w Jaworze odbyło się spotkanie delegacji koncernu Mercedes - Benz z przedstawicielami Powiatu Jaworskiego, podczas którego omawiano perspektywy rozwoju zasobów kadrowych firmy. Koncern reprezentowała Regina Aumueller Menager Daimler AG oraz Ewa Korwek Dyrektor HR Mercedes - Benz Manufactoring Poland we Wrocławiu. Ze strony powiatu w spotkaniu uczestniczyli Stanisław Laskowski Starosta Jaworski, Arkadiusz Baranowski Wicestarosta, Lucyna Buczkowska Dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze, Barbara Dziasek Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworze, Jarosław Simon Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworze oraz Beata Janas Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej w Starostwie Powiatowym w Jaworze.

W pierwszej części spotkania delegacja firmy Mercedes - Benz zwiedziła Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze, gdzie zapoznała się z kierunkami kształcenia, a następnie zwiedziła pracownię ćwiczeń praktycznych: dział mechaniki, dział obrabiarek CNC, spawalnię oraz dział mechaniki samochodowej.

W drugiej części, które odbyło się w Starostwie Powiatowym przedstawiciele koncernu wyjaśnili szczegółowo cel swojej wizyty, a mianowicie przygotowanie przez Panią Reginę Aumueller koncepcji kształcenia przyszłych pracowników. Strona niemiecka podkreśliła zapotrzebowanie na pracowników na stanowisku mechatronik, a także, w mniejszej liczbie, operatorów obrabiarek CNC oraz pracowników do wykonywania prostych prac.

Powiat przedstawił możliwości pozyskania pracowników. Planuje się, od nowego roku szkolnego, rozpoczęcie kształcenia mechatroników w PCKZiU na poziomie szkoły branżowej I stopnia. Ponadto, przy współpracy z PUP, możliwe byłoby uruchomienie kursów dla osób dorosłych, posiadających doświadczenie zawodowe oraz absolwentów PZKZiU w zawodzie mechatronik. Powiat zamierza aplikować na ten cel o środki unijne w ramach RPO WD oraz wystąpić do MEN o środki finansowe na wyposażenie w PCKZiU pracowni do kształcenia mechatroników. Za konieczne uznano nawiązanie kontaktów z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną w celu pozyskania nowoczesnych miejsc praktyk zawodowych w branży mechatronicznej.

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 767