Aktualności - archiwum 2009
Perspektywy rozwoju zasobów kadrowych w kontekście budowy fabryki Mercedesa w Jaworze - spotkanie w starostwie
dodano: 29-03-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 937

27 marca br. w Starostwie Powiatowym w Jaworze odbyło się spotkanie delegacji koncernu Mercedes - Benz z przedstawicielami Powiatu Jaworskiego, podczas którego omawiano perspektywy rozwoju zasobów kadrowych firmy. Koncern reprezentowała Regina Aumueller Menager Daimler AG oraz Ewa Korwek Dyrektor HR Mercedes - Benz Manufactoring Poland we Wrocławiu. Ze strony powiatu w spotkaniu uczestniczyli Stanisław Laskowski Starosta Jaworski, Arkadiusz Baranowski Wicestarosta, Lucyna Buczkowska Dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze, Barbara Dziasek Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworze, Jarosław Simon Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworze oraz Beata Janas Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej w Starostwie Powiatowym w Jaworze.

W pierwszej części spotkania delegacja firmy Mercedes - Benz zwiedziła Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze, gdzie zapoznała się z kierunkami kształcenia, a następnie zwiedziła pracownię ćwiczeń praktycznych: dział mechaniki, dział obrabiarek CNC, spawalnię oraz dział mechaniki samochodowej.

W drugiej części, które odbyło się w Starostwie Powiatowym przedstawiciele koncernu wyjaśnili szczegółowo cel swojej wizyty, a mianowicie przygotowanie przez Panią Reginę Aumueller koncepcji kształcenia przyszłych pracowników. Strona niemiecka podkreśliła zapotrzebowanie na pracowników na stanowisku mechatronik, a także, w mniejszej liczbie, operatorów obrabiarek CNC oraz pracowników do wykonywania prostych prac.

Powiat przedstawił możliwości pozyskania pracowników. Planuje się, od nowego roku szkolnego, rozpoczęcie kształcenia mechatroników w PCKZiU na poziomie szkoły branżowej I stopnia. Ponadto, przy współpracy z PUP, możliwe byłoby uruchomienie kursów dla osób dorosłych, posiadających doświadczenie zawodowe oraz absolwentów PZKZiU w zawodzie mechatronik. Powiat zamierza aplikować na ten cel o środki unijne w ramach RPO WD oraz wystąpić do MEN o środki finansowe na wyposażenie w PCKZiU pracowni do kształcenia mechatroników. Za konieczne uznano nawiązanie kontaktów z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną w celu pozyskania nowoczesnych miejsc praktyk zawodowych w branży mechatronicznej.

dodano: 27-09-2016 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 86 | Wyświetleń: 1991