top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - archiwum 2009
Świętujemy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego
dodano: 18-06-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 839

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego jest świętem uchwalonym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2006 roku, aby docenić trud rodzicielstwa zastępczego i przypomnieć o ludziach, którzy znaleźli w swoim życiu miejsce dla dzieci potrzebujących miłości, troski i opieki. Przyjmując pod opiekę dzieci, rodzina zastępcza daje im poczucie bezpieczeństwa, stabilizację, a przede wszystkim miłość. Troszcząc się o swoich podopiecznych opiekunowie zastępczy przeżywają wraz z nimi chwile radości i smutku, pomagają młodym ludziom wejść w dorosłe życie i stać się mądrym, dobrym i życzliwym. Dzieki temu młody człowiek, który nie doświadczył ciepła i troski rodzinnej, ma szansę otrzymać jeden z najcenniejszych darów - rodzinę.

W tym szczególnym dniu, w Powiatowym Zespole Schronisk Młodzieżowych w Jaworze, z rodzinami zastępczymi oraz ich podopiecznymi - spotkali się Starosta Jaworski Stanisław Laskowski oraz Wicestarosta Arkadiusz Baranowski. Uroczystość zorganizowała, razem ze swoimi współpracownikami, Pani Izabela Aniołek - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze. Starostowie serdecznie podziękowali przybyłym na uroczystość rodzicom zastępczym z terenu Powiatu Jaworskiego, za trud wychowania drugiego człowieka. Życzyli im wielu sił, cierpliwości i wytrwałości w pełnieniu tej potrzebnej, społecznie funkcji, oraz, aby sprawowanie pieczy zastępczej przynosiło im jak najwięcej satysfakcji i radości, a dzieci, wychowywane w ich rodzinach, przeżywały same szczęśliwe chwile beztroskiego dzieciństwa.

W trakcie spotkania opiekunowie otrzymali podziękowania za wielkie serca okazywane dzieciom, a dzieci otrzymały prezenty. Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek, poprzedzony wspólnymi zdjęciami.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń
baner-230-120.jpg

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
NSR_2.jpg
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
wykres_23 kopia.jpg
PIFE_2.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 27-09-2016 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 86 | Wyświetleń: 2342