top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - archiwum 2009
Żyj kolorowo!
dodano: 16-09-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2337

15 września 2017 r. w auli Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze odbył się III Przegląd Kabaretowy Osób Niepełnosprawnych, pn. ,,Żyj Kolorowo". Przegląd został przygotowany przez kadrę Ośrodka Wsparcia w Jaworze, który działa w strukturach Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze oraz podopiecznych Ośrodka.

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Arkadiusz Baranowski Wicestarosta Jaworski, Beata Janas Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej w Starostwie Powiatowym w Jaworze, Lucyna Buczkowska dyrektor PCKZ i U w Jaworze oraz rodziny podopiecznych Ośrodka Wsparcia, sponsorzy, przedstawiciele mediów oraz uczestnicy przeglądu, którzy bezpośrednio startowali w trzech kategoriach konkursowych - Stand Up, Skecz oraz Mini Playback Show.

Wśród uczestników należy wymienić: DD Senior - Wigor z Jawora, DPS Bolków, Legnickie Pole oraz Brennik, dalej ŚDS Złotoryja, Kamienna Góra, Świebodzice i Złotoryja oraz WTZ z Jawora, Bielawy i Chojnowa

W przerwie pomiędzy występami gościnnie wystąpił kabaret "0 - 99" z Wiadrowa.

Uczestnicy wspólnej zabawy otrzymali nagrody i upominki oraz okolicznościowe dyplomy za udział w Przeglądzie Kabaretowym. Nie zabrakło także smacznego poczęstunku

Tegoroczny Przegląd Kabaretowy to już trzecia edycja, ale zapewne będą kolejne, gdyż zaproszeni goście dopisali i deklarują udział w następnych. Mamy nadzieję, że Przegląd stanie się wydarzeniem, które na stałe wpisze się w działania Powiatu Jaworskiego na rzecz osób niepełnosprawnych, tym bardziej, że przyświeca mu ważny cel - integracja osób niepełnosprawnych. Przegląd został zorganizowany m.in. w celu zwrócenia uwagi na to, że w naszym społeczeństwie żyją osoby niepełnosprawne, które często czują się samotne i odrzucane. Jednak ich niepełnosprawność wcale nie musi stanowić bariery, która uniemożliwia integrację i wyklucza ich ze społeczeństwa. Organizacja Przeglądu jest dowodem na to, że jest dokładnie odwrotnie, dowodem na to, że nie tylko zdrowe osoby mogą podejmować działania na rzecz osób niepełnosprawnych, ale że to właśnie niepełnosprawni, jako osoby wyjątkowe, mogą wiele ofiarować innym ludziom. Przegląd utrwalił w uczestnikach i zaproszonych gościach poczucie akceptacji i szacunku do inności drugiego człowieka, był okazją do zawarcia nowych znajomości i wymiany doświadczeń. Odbył się w wesołej atmosferze oraz dostarczył dużej dawki radości, śmiechu i po prostu dobrej zabawy.

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1455