top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności
Dolnośląski Turniej Tańca Osób Niepełnoprawnych po raz dziewiąty w Jaworze
dodano: 11-10-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2884

Ponownie, w Jaworze zagościli uczestnicy turnieju tańca dla osób niepełnosprawnych, którzy do siedziby powiatu przyjechali nieomal z całego Dolnego Śląska. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowało bowiem aż dziewiętnaście warsztatów terapii zajęciowej oraz ośrodków wsparcia, w tym m.in., z Jawora, Bolesławca, Ścinawy, Świerzawy, Wałbrzycha, Strzegomia i Legnicy. Podobnie, jak w latach uprzednich, turniej odbył się w gościnnym Domu Weselnym „Pod ulubionym Jaworem", gdzie na parkiecie rywalizowało ze sobą około 150 osób. Potwierdza to fakt, iż wydarzenie to cieszy się ciągłym i niezmiennym zainteresowaniem ze strony ośrodków wparcia, których podopieczni chętnie przyjeżdżają do Jawora i uczestniczą w turnieju, zwłaszcza, że zawsze mogą liczyć na dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe, wręczane nie tylko zwycięzcom.

Uczestnicy zaprezentowali się w trzech kategoriach: solo, para oraz grupa. Tancerze podczas konkursu występowali w urozmaiconych strojach, a ich układy taneczne były różnorodne pod względem choreograficznym. Widać było duży wkład pracy i zaangażowania wszystkich opiekunów, jak i samych występujących. Utrudniło to znacznie pracę jury, w składzie: Robert i Klaudia Giertych oraz Iza Kowalska, którzy mieli nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Po oficjalnym ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród - uczestnicy oraz zaproszeni goście udali się na wspólny poczęstunek.  

Wśród gości, którzy uświetnili tegoroczny turniej można było zauważyć m.in. Wandę Gołębiowską Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, Starostę Jaworskiego Stanisława Laskowskiego, Wicestarostę Arkadiusz Baranowskiego, Franciszka Materniaka Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaworze, Marcina Simona Kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jaworze, Jana Kłeczka Wiceprezesa Oddziału Okręgowego TPD w Jaworze oraz Wiceburmistrz Agnieszkę Rynkiewicz.

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 767