nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności
Świętujemy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego
dodano: 18-06-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 941

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego jest świętem uchwalonym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2006 roku, aby docenić trud rodzicielstwa zastępczego i przypomnieć o ludziach, którzy znaleźli w swoim życiu miejsce dla dzieci potrzebujących miłości, troski i opieki. Przyjmując pod opiekę dzieci, rodzina zastępcza daje im poczucie bezpieczeństwa, stabilizację, a przede wszystkim miłość. Troszcząc się o swoich podopiecznych opiekunowie zastępczy przeżywają wraz z nimi chwile radości i smutku, pomagają młodym ludziom wejść w dorosłe życie i stać się mądrym, dobrym i życzliwym. Dzieki temu młody człowiek, który nie doświadczył ciepła i troski rodzinnej, ma szansę otrzymać jeden z najcenniejszych darów - rodzinę.

W tym szczególnym dniu, w Powiatowym Zespole Schronisk Młodzieżowych w Jaworze, z rodzinami zastępczymi oraz ich podopiecznymi - spotkali się Starosta Jaworski Stanisław Laskowski oraz Wicestarosta Arkadiusz Baranowski. Uroczystość zorganizowała, razem ze swoimi współpracownikami, Pani Izabela Aniołek - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze. Starostowie serdecznie podziękowali przybyłym na uroczystość rodzicom zastępczym z terenu Powiatu Jaworskiego, za trud wychowania drugiego człowieka. Życzyli im wielu sił, cierpliwości i wytrwałości w pełnieniu tej potrzebnej, społecznie funkcji, oraz, aby sprawowanie pieczy zastępczej przynosiło im jak najwięcej satysfakcji i radości, a dzieci, wychowywane w ich rodzinach, przeżywały same szczęśliwe chwile beztroskiego dzieciństwa.

W trakcie spotkania opiekunowie otrzymali podziękowania za wielkie serca okazywane dzieciom, a dzieci otrzymały prezenty. Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek, poprzedzony wspólnymi zdjęciami.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 985