top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
72 rocznica walk o Jawor
dodano: 14-02-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1327

W poniedziałek 13 lutego uroczyście obchodzono 72. rocznicę powrotu Jawora do macierzy, która miała miejsce 12 lutego 1945 roku. Uroczystości rocznicowe rozpoczęło złożenie wiązanek pod pomnikiem Sybiraków. Na placu przy kościele św. Marcina okolicznościowe przemówienie wygłosił Michał Janczewski Prezes Związku Sybiraków Oddział w Jaworze, który przypomniał zebranym smutne losy tych wszystkich, którzy 77 lat temu zostali wywiezieni na Syberię. Odmówiona została również krótka modlitwa w intencji tych, którzy zginęli tam w nieludzkich warunkach oraz za tych, którym udało się wrócić do Ojczyzny. Wiązanki kwiatów złożone zostały następnie na Grobie Nieznanego Żołnierza.                                         

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, środowisk kombatanckich, Sybiracy, harcerzy oraz uczniowie. Powiat reprezentował Starosta Jaworski Stanisław Laskowski. Po części oficjalnej, w Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się okolicznościowa akademia ze wzruszającym występem uczniów tej szkoły oraz przedszkolaków z Akademii Krasnoludków.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
NSR_2.jpg
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
PIFE_2.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1013