top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Za milion złotych wyremontowana zostanie przez Powiat kolejna droga w Jaworze
dodano: 14-02-2017 | Klaudia Hołod | wyświetleń: 1462

Powiat Jaworski znalazł się w grupie 9 samorządów, które decyzją Sejmiku Województwa Dolnośląskiego otrzymają – podobnie jak w ubiegłym roku - dotację w wysokości 1 mln złotych, z przeznaczeniem na poprawę stanu nawierzchni dróg wojewódzkich. Po dwóch inwestycjach zrealizowanych w 2016 r. - przebudowie ul. Wiejskiej i ul. Limanowskiego, tym razem wyremontowana zostanie ul. Kuziennicza w Jaworze.

„DSDiK we Wrocławiu bardzo dobrze oceniła dotychczasową współpracę z Powiatem Jaworskim i pozytywnie zaopiniowała propozycję przebudowy kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej 374 (Kuzienniczej) od skrzyżowania z drogą powiatową 2176D (Słowackiego) do drogi krajowej nr 3 (Narutowicza)” – mówi starosta Stanisław Laskowski.

W roku 2016 Powiat również otrzymał milion złotych, dzięki któremu udało się wyremontować dwa odcinki dróg wojewódzkich przebiegających przez Jawor (ul. Wiejską i Limanowskiego).

- W ramach tych środków udało się także wykonać dokumentację projektową dotyczącą przebudowy skrzyżowania w sąsiedztwie Lidla – w uzgodnieniu z DSDiK zaprojektowane zostało rondo. Projekt jest praktycznie gotowy, ale realizacja tego zadania może nastąpić po roku 2017 – dodaje Starosta.

Tymczasem Powiat szykuje się już do ogłoszenia przetargu na opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej na przebudowę ul. Kuzienniczej, która zgodnie z wytycznymi DSDiK winna obejmować min. odwodnienie, chodniki, parkingi i oczywiście samą nawierzchnię drogi.

- Bardzo cieszy fakt, iż dzięki zaangażowaniu władz powiatu jaworskiego w tym roku uda się wyremontować kolejne odcinki dróg w Jaworze – mówi Wicestarosta Arkadiusz Baranowski. - 6 milionów złotych zakontraktowane w budżecie GDDiK na przebudowę dr.krajowej nr 3 i kolejny milion od Zarządu Województwa pozwoli na zrealizowanie dwóch niezależnych, ale spójnych ze sobą inwestycji drogowych. Na początek ul. Narutowicza i ul. Kuzienniczą – dodaje Wicestarosta.

Wiem jak bardzo potrzebny jest chodnik wzdłuż ul. Kuzienniczej w kierunku cmentarza – mówi Stanisław Laskowski. Jest to od lat postulat mieszkańców, który w końcu uda się chyba zrealizować. Mam nadzieję, że już od 1 listopada wszyscy bezpiecznie będą korzystać z nowej infrastruktury - na zakończenie dodaje Starosta Stanisław Laskowski

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
NSR_2.jpg
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
PIFE_2.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1013