top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Dobro powraca
dodano: 04-04-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1468

3 kwietnia 2017r. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze odbyła się akcja - Oddaj Krew! Akcja Oddaj Krew jest już osiemnastą edycją odbywającą się w PCKZiU. Absolwenci, uczniowie PCKZiU i I LO oraz grono pedagogiczne podzieli się z potrzebującymi tym, co mają najcenniejsze - własną krwią. Niestety, nie każdy chętny może zostać dawcą. Wiele osób musiało zrezygnować po wstępnych badaniach, którym poddani są wszyscy zainteresowani oddaniem krwi. Przyczyn było wiele: niedawno przebyta choroba, zbyt niska waga ciała, niewłaściwe ciśnienie, czy też zbyt niski poziom hemoglobiny. Ostatecznie krew oddały 44 osoby w ilości prawie 20 litrów. Od 2008 r. w PZKZiU dzięki fenomenalnej młodzieży zebrano już ponad 360 litrów krwi!

Za ten najpiękniejszy dar humanitarny - podzielenie się własną krwią, która ratuje życie niejednemu człowiekowi - wszystkim serdecznie dziękujemy. Należy podkreślić, że jest to najpiękniejszy czyn, dowód wysokiego zaangażowania społecznego i poczucia silnej więzi międzyludzkiej. Nie ma nic piękniejszego jak bezinteresowna pomoc bliźnim i umiejętne pochylenie się nad ludzkim cierpieniem. Cieszymy się, że społeczność szkolna rozumie, iż najcenniejszą wartością każdego człowieka jest zdrowie i życie, a WIELKIMI są Ci, którzy je ratują. Jeszcze raz wszystkim, którzy oddali krew, którzy chcieli uczynić ten tak chlubny gest oraz tym, którzy pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia: dyrekcji PCKZiU, wolontariuszom z klasy 3E, pani pielęgniarce należą się ogromne podziękowania gdyż „Człowiek jest tyle wart, ile czyni dla Drugiego".

Kolejna akcja planowana jest w październiku br., już dziś zachęcamy do zostania Honorowym Dawcą Krwi. Krew można oddawać nie tylko podczas akcji w PCKZiU, ale również w centrach krwiodawstwa. Koordynatorem akcji niezmiennie od 18 edycji jest Jarosław Pieszczek.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1122