top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Dobro powraca
dodano: 04-04-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 726

3 kwietnia 2017r. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze odbyła się akcja - Oddaj Krew! Akcja Oddaj Krew jest już osiemnastą edycją odbywającą się w PCKZiU. Absolwenci, uczniowie PCKZiU i I LO oraz grono pedagogiczne podzieli się z potrzebującymi tym, co mają najcenniejsze - własną krwią. Niestety, nie każdy chętny może zostać dawcą. Wiele osób musiało zrezygnować po wstępnych badaniach, którym poddani są wszyscy zainteresowani oddaniem krwi. Przyczyn było wiele: niedawno przebyta choroba, zbyt niska waga ciała, niewłaściwe ciśnienie, czy też zbyt niski poziom hemoglobiny. Ostatecznie krew oddały 44 osoby w ilości prawie 20 litrów. Od 2008 r. w PZKZiU dzięki fenomenalnej młodzieży zebrano już ponad 360 litrów krwi!

Za ten najpiękniejszy dar humanitarny - podzielenie się własną krwią, która ratuje życie niejednemu człowiekowi - wszystkim serdecznie dziękujemy. Należy podkreślić, że jest to najpiękniejszy czyn, dowód wysokiego zaangażowania społecznego i poczucia silnej więzi międzyludzkiej. Nie ma nic piękniejszego jak bezinteresowna pomoc bliźnim i umiejętne pochylenie się nad ludzkim cierpieniem. Cieszymy się, że społeczność szkolna rozumie, iż najcenniejszą wartością każdego człowieka jest zdrowie i życie, a WIELKIMI są Ci, którzy je ratują. Jeszcze raz wszystkim, którzy oddali krew, którzy chcieli uczynić ten tak chlubny gest oraz tym, którzy pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia: dyrekcji PCKZiU, wolontariuszom z klasy 3E, pani pielęgniarce należą się ogromne podziękowania gdyż „Człowiek jest tyle wart, ile czyni dla Drugiego".

Kolejna akcja planowana jest w październiku br., już dziś zachęcamy do zostania Honorowym Dawcą Krwi. Krew można oddawać nie tylko podczas akcji w PCKZiU, ale również w centrach krwiodawstwa. Koordynatorem akcji niezmiennie od 18 edycji jest Jarosław Pieszczek.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń
baner-230-120.jpg

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
NSR_2.jpg
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
wykres_23 kopia.jpg
PIFE_2.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 27-09-2016 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 86 | Wyświetleń: 2342