top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Praktyki zawodowe uczniów ZSiP
dodano: 05-04-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2425

Nadeszła chwila na podsumowanie pracy i czasu spędzonego poza granicami naszego kraju. Uczniowie Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych - Emilią Habiak oraz Pawłem Tomasikiem już od trzech lat uczestniczą w projektach, które pozwalają naszej młodzieży szkolnej na odbycie praktyki zawodowej, w znanych i atrakcyjnych miejscowościach zagranicznych, takich jak Riolo Terme, Bolonia i Forli we Włoszech, Walencja i Sewilla w Hiszpanii. Możliwe jest to w ramach projektów Erasmus Plus oraz Kapitał Ludzki.

Praktyki realizowane były w przedsiębiorstwach branży turystycznej na różnych stanowiskach obiektów świadczących usługi noclegowe oraz gastronomii hotelowej. W czasie wolnym oprócz kąpieli w promieniach słonecznych były zorganizowane wycieczki, na których nasi podopieczni zwiedzali wspaniałe zabytki i piękne pobliskie miejscowości. Po czterech tygodniach obcowania z kulturą odwiedzanych krajów, wraz z pamiątkami i drobnymi zakupami uczniowie powracali z praktyk bogatsi w nowe doświadczenia nie tylko zawodowe, ale również życiowe. Byli bardzo zadowoleni z miejsc, w których pracowali oraz atmosfery tam panującej. Opisywali to tak "Wszyscy wynieśliśmy dużo nowych rzeczy ze swojej pracy, podszkoliliśmy język oraz zawarliśmy nowe znajomości. Staliśmy się odważniejsi i bardziej komunikatywni, poznaliśmy zwyczaje i kuchnię innych narodów. Praca w najlepszych hotelach i restauracjach dała nam możliwość poznania innej aniżeli w Polsce organizacji pracy, technologii produkcji i świadczenia usług. Były to niezapomniane chwile i na pewno zostaną w naszej pamięci na zawsze". Dodatkowo każdy uczestnik praktyk otrzymał potwierdzenie zdobytych kwalifikacji oraz doświadczeń - dokument Europass Mobilność, certyfikat odbycia praktyk bezpośrednio od pracodawcy oraz certyfikaty ukończenia szkoleń językowych i kulturowo - pedagogicznych.   

W tym roku szkolnym, kolejny raz, uczniowie trzech specjalności: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik urządzeń i systemów energii odnawialnej z ZSiP w Bolkowie, będą mieli okazję przeżyć niezapomnianą przygodę na Malcie i w Portugalii. Dzięki  projektowi PO WER nasi podopieczni odkrywać będą niekończące się możliwości świata, który dzięki takim inicjatywom, staje przed nimi otworem.

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 46