top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Praktyki zawodowe uczniów ZSiP
dodano: 05-04-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 686

Nadeszła chwila na podsumowanie pracy i czasu spędzonego poza granicami naszego kraju. Uczniowie Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych - Emilią Habiak oraz Pawłem Tomasikiem już od trzech lat uczestniczą w projektach, które pozwalają naszej młodzieży szkolnej na odbycie praktyki zawodowej, w znanych i atrakcyjnych miejscowościach zagranicznych, takich jak Riolo Terme, Bolonia i Forli we Włoszech, Walencja i Sewilla w Hiszpanii. Możliwe jest to w ramach projektów Erasmus Plus oraz Kapitał Ludzki.

Praktyki realizowane były w przedsiębiorstwach branży turystycznej na różnych stanowiskach obiektów świadczących usługi noclegowe oraz gastronomii hotelowej. W czasie wolnym oprócz kąpieli w promieniach słonecznych były zorganizowane wycieczki, na których nasi podopieczni zwiedzali wspaniałe zabytki i piękne pobliskie miejscowości. Po czterech tygodniach obcowania z kulturą odwiedzanych krajów, wraz z pamiątkami i drobnymi zakupami uczniowie powracali z praktyk bogatsi w nowe doświadczenia nie tylko zawodowe, ale również życiowe. Byli bardzo zadowoleni z miejsc, w których pracowali oraz atmosfery tam panującej. Opisywali to tak "Wszyscy wynieśliśmy dużo nowych rzeczy ze swojej pracy, podszkoliliśmy język oraz zawarliśmy nowe znajomości. Staliśmy się odważniejsi i bardziej komunikatywni, poznaliśmy zwyczaje i kuchnię innych narodów. Praca w najlepszych hotelach i restauracjach dała nam możliwość poznania innej aniżeli w Polsce organizacji pracy, technologii produkcji i świadczenia usług. Były to niezapomniane chwile i na pewno zostaną w naszej pamięci na zawsze". Dodatkowo każdy uczestnik praktyk otrzymał potwierdzenie zdobytych kwalifikacji oraz doświadczeń - dokument Europass Mobilność, certyfikat odbycia praktyk bezpośrednio od pracodawcy oraz certyfikaty ukończenia szkoleń językowych i kulturowo - pedagogicznych.   

W tym roku szkolnym, kolejny raz, uczniowie trzech specjalności: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik urządzeń i systemów energii odnawialnej z ZSiP w Bolkowie, będą mieli okazję przeżyć niezapomnianą przygodę na Malcie i w Portugalii. Dzięki  projektowi PO WER nasi podopieczni odkrywać będą niekończące się możliwości świata, który dzięki takim inicjatywom, staje przed nimi otworem.

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń
baner-230-120.jpg

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
NSR_2.jpg
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
wykres_23 kopia.jpg
PIFE_2.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 27-09-2016 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 86 | Wyświetleń: 2342