top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
2,5 miliona na oświatę w powiecie!
dodano: 11-04-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1415

Zespół Szkół i Placówek w Bolkowie gościł uczestników spotkania poświęconego aktualnej sytuacji oświaty w Powiecie Jaworskim. Jego inicjatorem był Arkadiusz Baranowski Wicestarosta Jaworski, który zaprosił do Bolkowa dyrektorów wszystkich ponadgimnazjalnych placówek oświatowych, będących w zarządzie powiatu. Tym samym o powiatowej oświacie dyskutowali Lucyna Buczkowska (PCKZiU), Dorota Domińska-Werbel (PORE), Beata Zalewska (ZSiP), Mieczysław Michalski (I ZSO), Franciszek Materniak (SOS-W), jak również Beata Janas Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej w Starostwie Powiatowym w Jaworze.

Naradę rozpoczął Wicestarosta, który zaprezentował obecnym multimedialną prezentację będącą zestawieniem informacji nt. projektów z zakresu edukacji, na które pozyskano środki finansowe w ramach RPO WD i POWER w roku 2016 i w okresie od początku roku 2017 do chwili obecnej, a są one niemałe - jak podkreślił Wicestarosta - bowiem w omawianym okresie pozyskano około 2,5 mln zł (środki zewnętrzne). Dzięki nim udało się poprawić m.in. infrastrukturę w szkołach (zakup pojazdów dla osób niepełnosprawnych, modernizacja budynków), czy dostosować warunki kształcenia do wymagań rynków pracy. Wicestarosta, przedstawiając poszczególne projekty podziękował dyrektorom za ich zaangażowanie i poświęcenie na rzecz placówek, którymi zarządzają oraz na rzecz uczącej się w nich młodzieży. Wspólna dyskusja nt. najważniejszych osiągnięć w powiatowej oświacie pokazała, że mamy czym się pochwalić i każda szkoła realizuje wiele projektów, których beneficjentami jest nasza młodzież. Większość zadań zrealizowana została dzięki dofinansowaniu UE, nie należy jednak zapominać o dużej pomocy finansowej udzielonej przez Zarząd Powiatu. Podczas spotkania omawiano również kwestie związane z reformą oświaty w szkołach i placówkach prowadzonych przez powiat, a także o arkuszach organizacji szkół na rok szkolny 2017/2018.

Podczas spotkania nie zabrakło momentów mniej formalnych. Jednym z nich było wręczenie dyrektorowi M. Michalskiemu podziękowania, parafowanego przez Wicestarostę A. Baranowskiego, za organizację wydarzeń rocznicowych w szkole (m.in. Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych), dzięki którym młodzież miała okazję do rozmów o wzorcach i postawach wybitnych Polaków, jak również za kształtowanie postaw patriotycznych i oddziaływanie wychowawcze na młode pokolenie.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1021