top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Kolejna kwalifikacja wojskowa w powiecie jaworskim
dodano: 18-04-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1451

W lutym ruszyła w Polsce trzymiesięczna kwalifikacja wojskowa młodych mężczyzn, wprowadzona zamiast poboru. Wszyscy stawiający się do kwalifikacji zostaną przeniesieni do rezerwy.

Celem kwalifikacji jest sprawdzenie predyspozycji oraz zdrowia psychicznego i fizycznego pod kątem zdolności do czynnej służby wojskowej.

Wszyscy stawiający się w bieżącym roku do kwalifikacji zostaną z mocy prawa przeniesieni do rezerwy z dniem, w którym orzeczenie komisji lekarskiej o ich zdolności do czynnej służby stanie się ostateczne. Osoby zgłaszające się przed komisję otrzymają dokument potwierdzający uregulowanie stosunku do służby wojskowej.

Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji podlegają w tym roku mężczyźni urodzeni w 1998 roku oraz ci urodzeni w latach 1993-97, którzy w poprzednich latach nie stawiali się.

Do kwalifikacji mają się też stawić kobiety urodzone w latach 1992-98, które kończą naukę w szkołach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych. O przeprowadzenie kwalifikacji mogą też wystąpić ochotniczki - tegoroczne maturzystki lub studentki wyższych szkół morskich.

W powiecie jaworskim kwalifikacja rozpoczęła się w dniu 12.04 i potrwa do 27.04. 2017r. Powiatowa Komisja Lekarska orzekająca stan zdrowia osób podlegających kwalifikacji wojskowej pracuje w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji w Jaworze, przy ulicy Piłsudskiego 11, w godzinach 730 - 1330, wg następującego planu:

12 - 18.04.2017 r.  -        mieszkańcy Jawora

19 - 20. 04.2017 r. -        mieszkańcy Gminy Bolków

21.04.2017 r.         -         mieszkańcy Gminy Męcinka

24.04.2017  r.        -         mieszkańcy Gminy Mściwojów  i Paszowice

25.04.2017 r.         -         mieszkańcy Gminy Paszowice

26.04.2017 r.        -          mieszkańcy Gminy Wądroże Wielkie

27.04.2017 r.      -      kobiety, osoby wykonujące badania specjalistyczne oraz  osoby  z roczników starszych, dotychczas nie zgłaszający się.

Osoba po raz pierwszy poddana kwalifikacji wojskowej przedstawia: dowód osobisty lub inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości, posiadane dokumenty lekarskie dotyczące stanu zdrowia, aktualną fotografię o wymiarach 3x4 cm, bez nakrycia głowy, dokumenty stwierdzające poziom wykształcenia oraz potwierdzenie zgłoszenia się do rejestracji.

W razie, gdy z ważnych przyczyn osoba podlegająca kwalifikacji wojskowej nie może stawić się przed Powiatową Komisją Lekarską w wyznaczonym terminie, zobowiązana jest stawić się w innym dogodnym terminie, ale nie później niż 26 kwietnia br. W stosunku do osób, które nie stawiły się do kwalifikacji wojskowej bez uzasadnionej przyczyny będzie nakładana kara grzywny w celu przymuszenia lub przymusowe doprowadzenie przez Policję. Natomiast osoby, które odmawiają poddania się badaniom lekarskim, albo nie przedstawią dokumentów, których przedstawienie zostało nakazane podlegają w myśl art. 224 ust. 1 ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, karze grzywny lub pozbawienia wolności.

Okres pracy Powiatowej Komisji Lekarskiej jest także okazją dla osób poddanych kwalifikacji w latach poprzednich, do wpisu w książeczce wojskowej, przeniesienia do rezerwy. Radzimy skorzystać z tej okazji, gdyż poza tym terminem, konieczna jest wizyta w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Bolesławcu.

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1122