top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Przegląd dróg powiatowych
dodano: 18-04-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1617

W dniu 14 kwietnia br. dokonano przeglądu dróg powiatowych, m.in. drogi nr 2789 pomiędzy Kaczorowem, Płoniną, a Wierzchosławicami w gminie Bolków. W przeglądzie uczestniczyli: Wicestarosta Arkadiusz Baranowski, Naczelnik Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Michał Lenkiewicz, inspektor ds. dróg Marek Maciejczak oraz inspektor Katarzyna Kasprzyk.

Zima, choć stosunkowo krótka, ale bardzo intensywna, zostawiła trwałe piętno na wszystkich drogach w Powiecie Jaworskim. Nawierzchnie bitumiczne są najbardziej narażone na uszkodzenia w okresach zimowych. Wynika to bezpośrednio z ich budowy i zmiennych właściwości reologicznych spoiwa, czyli lepiszcza. Na drodze tej najbardziej zniszczony i wyeksploatowany jest odcinek leżący na terenie Powiatu Kamiennogórskiego. Droga na tym odcinku jest praktycznie nieremontowana od kilku sezonów. Ubytki i koleiny są tak duże, że wprowadzimy ograniczenie prędkości i tonażu ze względu na zły stan nawierzchni. Jednocześnie na odcinku należącym do Powiatu Jaworskiego, wykonany zostanie remont docelowy, w zależności od wielkości ubytków i uszkodzeń nawierzchni - mówi Wicestarosta Arkadiusz Baranowski.

Lustracji poddano również drogę powiatową w Paszowicach na wysokości posesji nr 203. Właściciele tejże posesji zgłosili do Starostwa problem z zastoiskiem wodnym, powstającym podczas intensywnych opadów deszczu i roztopów. Spływająca woda, tworzy duży kanał wodny wdzierający się na posesję. Nawierzchnia drogi w tym miejscu zostanie poprawiona, poprzez zniwelowanie występującego spadku w ramach letniego remontu i naprawy dróg powiatowych - zapewnił Wicestarosta Arkadiusz Baranowski.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1122