top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Współpraca z Politechniką Wrocławską
dodano: 20-04-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1706

W dniu 19 kwietnia br., z inicjatywy jaworzanina, dr. inż. Macieja Gwoździewicza, adiunkta na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej, odbyło się spotkanie wicestarosty Arkadiusza Baranowskiego z Dziekanem Wydziału prof. Waldemarem Rebizantem. Starostwo w rozmowach reprezentowała także odpowiedzialna za powiatową oświatę Beata Janas, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej.  

Głównym tematem spotkania były możliwości współpracy Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej ze szkołami ponadgimnazjalnymi prowadzonymi przez Powiat Jaworski. Omówione zostały  różne formy współpracy, z których mogłaby z pewnością skorzystać młodzież kształcąca się w szkołach naszego powiatu, z zamiarem kontynuacji nauki na Politechnice Wrocławskiej. Rozmawiano m.in. o powiązaniu edukacji z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy, przy uwzględnieniu nowej inwestycji Mercedesa oraz bliskości zakładów Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jedną z możliwości  takiej współpracy jest objęcie przez Politechnikę Wrocławską patronatu nad klasą o profilu matematyczno - fizycznym w I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze od roku szkolnego 2017/2018, co pozwoliłoby młodzieży tej szkoły na udział w wybranych zajęciach na tej uczelni. Wspólnie ustalono, że w najbliższym czasie zostanie przygotowany i podpisany list intencyjny, określający kierunki dwustronnej współpracy.

Przyczynkiem do zacieśnienia obustronnych kontaktów  stała się planowana w Powiatowym Zespole Schronisk Młodzieżowych - Pałacyku w Muchowie, w dniach 1 - 3  grudnia br. IV Konferencja Naukowa Studentów i Doktorantów GPW 2017. W jej ramach odbędzie się specjalna sesja plenarna dedykowana uczniom szkół średnich z powiatu jaworskiego, którzy będą mieli okazję wystąpić i zaprezentować efekty swojej pracy w obecności studentów i doktorantów najlepszych polskich, i nie tylko, uczelni wyższych.

Po spotkaniu z Dziekanem Wydziału, przedstawiciele Starostwa mieli okazję zapoznać się z bazą technodydaktyczną na Wydziale Elektrycznym, w tym laboratoriami maszyn elektrycznych, mikroprocesorów raz automatyki przemysłowej. Aktualnie Wydział prowadzi trzy kierunki studiów I-go stopnia: automatykę i robotykę, elektrotechnikę oraz mechatronikę. W 2016 roku Wydział Elektryczny Politechniki Wrocławskiej zajął I miejsce w grupie kierunków Elektrotechnika w rankingu Perspektyw.

Wykorzystane zdjęcia pochodzą ze strony jawor24h.pl (Fot. Paweł Sasiela)

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1122