Współpraca z Politechniką Wrocławską
dodano: 20-04-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 794

W dniu 19 kwietnia br., z inicjatywy jaworzanina, dr. inż. Macieja Gwoździewicza, adiunkta na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej, odbyło się spotkanie wicestarosty Arkadiusza Baranowskiego z Dziekanem Wydziału prof. Waldemarem Rebizantem. Starostwo w rozmowach reprezentowała także odpowiedzialna za powiatową oświatę Beata Janas, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej.

Głównym tematem spotkania były możliwości współpracy Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej ze szkołami ponadgimnazjalnymi prowadzonymi przez Powiat Jaworski. Omówione zostały  różne formy współpracy, z których mogłaby z pewnością skorzystać młodzież kształcąca się w szkołach naszego powiatu, z zamiarem kontynuacji nauki na Politechnice Wrocławskiej. Rozmawiano m.in. o powiązaniu edukacji z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy, przy uwzględnieniu nowej inwestycji Mercedesa oraz bliskości zakładów Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jedną z możliwości  takiej współpracy jest objęcie przez Politechnikę Wrocławską patronatu nad klasą o profilu matematyczno - fizycznym w I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze od roku szkolnego 2017/2018, co pozwoliłoby młodzieży tej szkoły na udział w wybranych zajęciach na tej uczelni. Wspólnie ustalono, że w najbliższym czasie zostanie przygotowany i podpisany list intencyjny, określający kierunki dwustronnej współpracy.

Przyczynkiem do zacieśnienia obustronnych kontaktów  stała się planowana w Powiatowym Zespole Schronisk Młodzieżowych - Pałacyku w Muchowie, w dniach 1 - 3  grudnia br. IV Konferencja Naukowa Studentów i Doktorantów GPW 2017. W jej ramach odbędzie się specjalna sesja plenarna dedykowana uczniom szkół średnich z powiatu jaworskiego, którzy będą mieli okazję wystąpić i zaprezentować efekty swojej pracy w obecności studentów i doktorantów najlepszych polskich, i nie tylko, uczelni wyższych.

Po spotkaniu z Dziekanem Wydziału, przedstawiciele Starostwa mieli okazję zapoznać się z bazą technodydaktyczną na Wydziale Elektrycznym, w tym laboratoriami maszyn elektrycznych, mikroprocesorów raz automatyki przemysłowej. Aktualnie Wydział prowadzi trzy kierunki studiów I-go stopnia: automatykę i robotykę, elektrotechnikę oraz mechatronikę. W 2016 roku Wydział Elektryczny Politechniki Wrocławskiej zajął I miejsce w grupie kierunków Elektrotechnika w rankingu Perspektyw.

Wykorzystane zdjęcia pochodzą ze strony jawor24h.pl (Fot. Paweł Sasiela)

baner-230-120.jpg

dodano: 27-09-2016 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 86 | Wyświetleń: 2354