top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Kwietniowa sesja Rady Powiatu
dodano: 21-04-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1667

XXXII Sesję Rady Powiatu w Jaworze, która odbyła się dnia 20 kwietnia, rozpoczęło przyjęcie protokołu z obrad poprzedniej sesji, oraz składanie wniosków i zapytań, w tym m.in. w sprawie realizacji inwestycji na ul. Limanowskiego (droga wojewódzka) oraz w sprawie pożaru przy ul. Starojaworskiej (na terenie byłej Cukrowni), gdzie obecnie prowadzi działalność gospodarczą firma zajmująca się produkcją ekopaliw. Podczas kwietniowej sesji radni przyjęli Sprawozdanie z realizacji Programu współpracy Powiatu Jaworskiego z organizacjami pozarządowymi w roku 2016 oraz informacje z wykorzystania środków PFRON w 2016 r. Radni zapoznali się również z Oceną zasobów pomocy społecznej na rok 2016 dla Powiatu Jaworskiego i przyjęli Plan remontów i modernizacji dróg powiatowych na rok bieżący. W tym punkcie poruszona została m.in. sprawa remontu drogi relacji Płonina - Kaczorów. Droga ta jest drogą o stosunkowo niskim standardzie, dlatego w najbliższym czasie zostaną na niej  wprowadzone ograniczenia tonażu i prędkości. W związku z tym, że droga ta przebiega również przez powiat kamiennogórski, a odcinek ten jest w jeszcze gorszym stanie, podjęto rozmowy z władzami ościennego powiatu, aby spróbować ją wspólnie wyremontować. Zgłoszona została również propozycja wystąpienia z wnioskiem do Nadleśnictwa Jawor o partycypację w kosztach ewentualnego remontu.               

Rada podjęła również uchwały w sprawie: przejęcia od Samorządu Województwa Dolnośląskiego realizacji zadania drogowego w 2017 r. (w związku z przyznaną dotacją w wysokości 1 mln złotych), w sprawie zmian w budżecie, a także w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jaworskiego na lata 2017 - 2020. W części końcowej sesji radni przyjęli informację z prac Zarządu Powiatu.  

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1122