ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Archiwum 2018
Forum zawodoznawcze w PCKZiU

Dnia 7 marca br. w jaworskim PCKZiU odbyło się forum zawodoznawcze z udziałem przedstawicieli firm z branży ekonomicznej oraz pracowników wyższych uczelni. Wydarzenie to było kolejnym elementem realizowanego projektu „Nowe oblicze szkolnictwa zawodowego w Powiecie Jaworskim” realizowanego przez Powiat wspólnie z PWSZ im. Witelona w Legnicy. Głównym celem forum była m.in. prezentacja specyfiki firm branży ekonomicznej, działających na rynku lokalnym i regionalnym, poszerzenie wiedzy uczniów o rynku pracy, poprzez bezpośredni kontakt z pracodawcami oraz zwiększenie motywacji uczniów do aktywnego i efektywnego planowania swojej kariery zawodowej.

Forum składało się z trzech części. W pierwszej nauczyciel przedmiotów ekonomicznych Wioletta Pieszczek zaprezentowała Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze, które od lat kształci w zawodzie technik ekonomista. Następnie mgr Nadine Bednarz z PWSZ w Legnicy wygłosiła wykład dotyczący rozwoju branży ekonomicznej oraz możliwych ścieżek kariery w tym zawodzie, a Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Jaworze Jowita Martyniak-Lech prezentację dotyczącą działalności Banku. Ostatnią częścią była debata uczniów z pracodawcami i nauczycielami nt. kluczowych kompetencji w zawodzie technik ekonomista.

W spotkaniu uczestniczyli również Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, Wicestarosta Arkadiusz Baranowski, Dyrektor PCKZiU Lucyna Buczkowska oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej Beata Janas.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg