ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Archiwum 2018
Powiat Jaworski na 24 miejscu w kraju i 6 w województwie!
Powiat Jaworski stawia na turystykę i są tego wymierne efekty. Jak wynika z opublikowanej w grudniu 2017 r. informacji Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) – „Analiza walorów turystycznych powiatów i ich bezpośredniego otoczenia”, Powiat Jaworski uplasował się na 72 miejscu w skali kraju pod względem wskaźnika atrakcyjności turystycznej (WAT), natomiast na 24 miejscu pod względem wskaźnika atrakcyjności kulturowej (WAK)!

Biorąc pod uwagę Dolny Śląsk, wyżej znalazły się tylko – wg kolejności - powiat kłodzki, Wrocław, powiat jeleniogórski, Jelenia Góra oraz powiat świdnicki. To doskonała wiadomość dla wszystkich mieszkańców powiatu jaworskiego, jak również doskonała promocja oferty turystycznej naszego Powiatu.

Starosta Jaworski Stanisław Laskowski: "Cieszy fakt, że sukcesywna polityka Zarządu Powiatu, jak również wspólne działania podejmowane z pozostałymi samorządami oraz organizacjami pozarządowymi, jak choćby Stowarzyszenie Kaczawskie i LGD Partnerstwo Kaczawskie, których jesteśmy członkiem – tak naprawdę, od kiedy jestem starostą – przyniosła tak znaczący skok Powiatu w skali całego kraju. Biorąc pod uwagę fakt, iż w Polsce jest 314 powiatów oraz 66 miast na prawach powiatu to wynik jest fantastyczny, a dla nas miłą niespodzianką."

GUS opracowując analizę walorów turystycznych wziął pod uwagę wiele różnych czynników, które wpłynęły na bardzo wysokie miejsce Powiatu Jaworskiego. Bezwzględnie duży wpływ na miejsce w rankingu ma na pewno fakt współpracy i wspólnych inicjatyw społecznych –z LGD I Stowarzyszeniem Kaczawskim. Obie organizacje aktywnie wspierają swoich członków w realizacji zadań związanych z szeroko rozumianą turystyką i promocją, ale również z edukacją ekologiczną.

„Dzięki pozyskanym środkom unijnym oraz z budżetu państwa w ostatnich latach udało się nam utworzyć oraz doposażyć ponad 170 miejsc noclegowych (w schroniskach w: Jaworze (70), Muchowie (49) oraz w Bolkowie (41)). Jednak miejsca noclegowe to nie wszystko, dlatego inwestujemy również w edukację ekologiczną, ścieżki edukacyjne i pieszo-rowerowe oraz znaczne środki w infrastrukturę drogową, gdzie przez blisko 10 lat udało się wyremontować prawie 20% wszystkich dróg zarządzanych przez Powiat Jaworski. Drogami tymi turyści mogą dotrzeć do różnych urokliwych miejsc w powiecie jaworskim – rezerwatów przyrody: Wąwozu Myśliborskiego, Wąwozu Lipa czy Siedmica oraz innych ciekawych obiektów kulturowych” – dodaje Starosta.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg