Dzień Sybiraka w Jaworze
dodano: 20-09-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 201

19 września br. w Jaworze odbyły się uroczystości związane z Dniem Sybiraka, zorganizowane przez Koło Miejskie Związku Sybiraków w Jaworze, przy współpracy z Jaworskim Ośrodkiem Kultury i Szkołą Podstawową Nr 1.

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia wiązanek kwiatów pod obeliskiem ku czci Sybiraków, na dziedzińcu kościoła p.w. św. Marcina, po czym  licznie zgromadzone delegacje Sybiraków, samorządowców, kombatantów,  mieszkańców Jawora i  młodzieży szkolnej, w obecności sybirackich i szkolnych pocztów sztandarowych,  przemaszerowały do Teatru Miejskiego, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości, podczas której  za zaangażowanie we współpracy ze Związkiem Sybiraków wyróżniony został Wicestarosta Arkadiusz Baranowski, odznaczony odznaką honorową. Piękną, wzruszającą część artystyczną uroczystości,  pod kierunkiem, Jolanty Baczmańskiej i Doroty Batogowskiej, przygotowała młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jaworze, która otrzymała od zebranych gorące oklaski.

baner-230-120.jpg

dodano: 27-09-2016 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 86 | Wyświetleń: 2354