Gorąca woda z energii słonecznej – w Domach Pomocy Społecznej
dodano: 28-09-2017 | Dawid Paterkiewicz | wyświetleń: 170

Od ponad miesiąca trwają prace na budynkach Domów Pomocy Społecznej w Bolkowie i Mierczycach, a w kolejce czeka już DPS w Jaworze. Na wszystkich trzech obiektach zamontowane będą baterie solarne. Na ukończeniu są już prace instalacyjno – montażowe w DPS Mierczyce , na dachu ułożonych zostało już 24 paneli słonecznych, które wkrótce będą podgrzewać wodę dla 70 mieszkańców tego Domu.

Przypomnę tylko – mówi Starosta Stanisław Laskowski – że realizacja tych inwestycji możliwa jest dzięki pozyskanym przez Powiat środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. Wniosek przygotowany przez Wydział Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich oceniony wysoko przez Panel Ekspertów, uzyskał  wsparcie finansowe w wysokości blisko pół miliona złotych. Wierzę, że nowoczesne systemowe rozwiązania cieplne, znacznie ułatwią życie zarówno pensjonariuszom, jak i pracownikom  - dodaje Starosta Laskowski.

Obecnie w trzech placówkach należących do powiatu przebywa 185 pensjonariuszy w różnym wieku, musimy zapewnić im dobrą opiekę i godne lepsze życie. Bez wątpienia instalacje solarne będą dużym usprawnieniem naszej pracy i udogodnieniem dla wszystkich.  Ponadto znacznie obniżone zostaną koszty ogrzewania i utrzymania tych trzech dużych obiektów w Jaworze, Bolkowie i Mierczycach – mówi Dyrektor DPS Irena Stolarczyk.

Wszystkie prace montażowo – instalacyjne zakończone będą jeszcze w tym roku.

baner-230-120.jpg

dodano: 27-09-2016 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 86 | Wyświetleń: 2354