top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Współpraca Starostwa z wrocławskim Oddziałem Stowarzyszenia Elektryków Polskich
dodano: 06-10-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1276

4 października w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jaworze odbyło się spotkanie, podczas którego podpisane zostało  porozumienie pomiędzy Starostwem, a Stowarzyszeniem Elektryków Polskich z siedzibą we Wrocławiu, będące kontynuacją nawiązanej już wcześniej współpracy z Wydziałem Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej. W spotkaniu, którego gospodarzami byli Stanisław Laskowski Starosta Jaworski oraz Arkadiusz Baranowski Wicestarosta, wzięli udział dr inż. Andrzej Hachoł Prezes Oddziału Wrocławskiego SEP, prof. dr hab. inż. Waldemar Rebizant Dziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej, dr hab. inż. Leszek Pawlaczyk Prodziekan ds. studenckich Wydziału, oraz dr inż. Maciej Gwoździewicz i Dyrektor I Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jaworze Mieczysław Michalski.

Podczas spotkania omówione zostały przyszłe inicjatywy, które realizowane będą na terenie Powiatu Jaworskiego, w ramach trójstronnego porozumienia pomiędzy Starostwem Powiatowym, a Politechniką Wrocławską oraz SEP. Najważniejszym i najbliższym czasowo, wspólnym działaniem będzie Konferencja Naukowa Generacja - Przesył - Wykorzystanie GPW 2017, która odbędzie się w Muchowie, na początku grudnia br. Organizatorami konferencji są Wydział Elektryczny oraz SEP, natomiast Starostwo jest głównym partnerem lokalnym tego wydarzenia. Współpraca ze Starostwem w ramach konferencji rozszerzyła się o udział Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Jaworze. Dyrektor PORE pani dr Dorota Domińska - Werbel oraz pani Bogumiła Sokołowska poprowadzą dla uczestników Konferencji GPW szkolenie z umiejętności miękkich. Podczas grudniowej konferencji udział weźmie m.in. troje uczniów z Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie oraz uczeń z jaworskiego I LO. Wszyscy uczestnicy konferencji zaprezentują referaty o tematyce elektrotechnicznej.

Bezpośrednio po spotkaniu, goście udali się do pałacyku w Muchowie, gdzie Dyrektor Krzysztof Kowalczyk miał okazję pokazać miejsce, w którym odbędzie się planowana konferencja. Przedstawiciele Politechniki mieli też okazję zaprezentować ofertę uczelni podczas spotkania z uczniami klas o profilu matematyczno - fizycznym I ZSO, a następnie zwiedzić „perełkę" kultury i architektury - Kościół Pokoju w Jaworze.

Dla przypomnienia, niedawno, po raz pierwszy w Jaworze (w I LO), odbył się Dzień Nauki w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, a było to możliwe właśnie dzięki, wcześniej podpisanemu porozumieniu z Politechniką Wrocławską i Starostwem. Wykład prowadził wówczas dr inż. Maciej Gwoździewicz, który przedstawił młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wykład nt. zużycia energii w gospodarstwach domowych.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1459