top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Platforma Elektronicznych Usług Geodezyjnych w powiecie
dodano: 20-10-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1958

Sukcesem zakończyły się starania o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego wspólnego projektu Związku Powiatów Województwa Dolnośląskiego - Platforma Elektronicznych Usług Geodezyjnych. Głównym celem projektu, do którego przystąpiły 23 powiaty,  jest  usprawnienie procesów inwestycyjnych poprzez modernizację i rozbudowę  systemów teleinformatycznych do świadczenia e-usług wraz z założeniem baz danych obiektów topograficznych (BDOT 500) i geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (GESUT).

Projekt przeznaczony jest głównie dla osób fizycznych i przedsiębiorców prowadzących inwestycje budowlane, zainteresowanych informacją przestrzenną. Poza tym z jego wyników będą korzystali zarówno geodeci, projektanci, urbaniści, jak i komornicy sądowi czy rzeczoznawcy majątkowi - mówi Starosta Jaworski Stanisław Laskowski.

W pełni zinformatyzowane bazy danych zawierające informacje o sieciach uzbrojenia terenu oraz obiektach topograficznych pozwolą na szybki do nich dostęp od złożenia wniosku przez dokonanie opłaty aż do uzyskania danych, wszystko za pomocą portalu internetowego bez konieczności odwiedzania urzędu - dodaje Starosta Stanisław Laskowski.

Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi ponad 51 mln złotych, z czego dofinansowanie przyznane przez Zarząd Województwa pełniący rolę Instytucji Zarządzającej RPO WD wyniosło prawie 44 mln złotych. Powiat Jaworski na zaplanowane działania otrzyma prawie 2 mln złotych, w tym ok. 400 tys. złotych na zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 26