top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Jak postępować w sytuacji zagrożenia - szkolenie dla powiatowych pracowników społecznych
dodano: 25-10-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1567

24 października br. odbyło się szkolenie, z zakresu ,,Postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia w związku z wykonywaniem obowiązków zawodowych", skierowane do pracowników pomocy społecznej. Wykonując swoje obowiązki służbowe narażeni są oni często na kontakty z trudnym i agresywnym klientem, dlatego też uczestnikami profilaktycznego szkolenia byli pracownicy powiatowych jednostek pomocy społecznej oraz pracownicy miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej z terenu Powiatu Jaworskiego.

Szkolenie przeprowadzili przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu: podinspektor Henryk Tonderys, ekspert Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu oraz sierżant Dawid Marczyński, asystent Zespołu Psychologów KWP we Wrocławiu. Składało się ono z dwóch części - praktycznej i teoretycznej. Część praktyczna odbyła się na sali gimnastycznej Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. Na zajęciach praktycznych uczestnicy poznali i przećwiczyli wybrane elementy z zakresu samoobrony. Część teoretyczna została przeprowadzona w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaworze. Dotyczyła ona sposobów prowadzenia rozmów oraz negocjacji z trudnymi klientami w sytuacjach kryzysowych oraz przygotowania pracowników do odpowiednich reakcji na pojawiające się trudne sytuacje, nacechowane agresją słowną i fizyczną.

Szkolenie to efekt sytuacji, mających miejsce kilka lat temu w naszym kraju, podczas których dochodziło do ataków na pracowników socjalnych. Zostało przygotowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze we współpracy z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu oraz Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 26