top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Nagrody Zarządu Powiatu dla wyróżnionych nauczycieli
dodano: 27-10-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2729

XXXVIII Sesję Rady Powiatu w Jaworze rozpoczęło uroczyste wręczenie nagród Zarządu Powiatu za wysokie osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej wyróżnionym nauczycielom i dyrektorom placówek oświatowych w powiecie. Nagrody oraz kwiaty wręczyli pedagogom Starosta Stanisław Laskowski, Wicestarosta Arkadiusz Baranowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Roman Sadowski. Starosta życzył wyróżnionym skutecznego działania oraz wszystkiego, co daje poczucie zadowolenia z pracy zawodowej, jak również wiele satysfakcji i społecznego uznania z tytułu wychowywania i kształcenia młodego pokolenia. Oczywiście podziękowania z okazji Dnia Edukacji Narodowej już wcześniej zostały skierowane do wszystkich nauczycieli i pracowników powiatowej oświaty. 

W gronie uhonorowanych pedagogów znaleźli się nauczyciele z następujących szkół:

I Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jaworze: Jadwiga Kuczwara, nauczyciel chemii, Dorota Rębisz, nauczyciel matematyki;

Zespół Szkół i Placówek w Bolkowie: Magdalena Bednarek - Warchoł, nauczyciel j. angielskiego;

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Jaworze: Magdalena Ambrożuk, wychowawca przedszkolny, Sabina Pancewicz, nauczyciel j. angielskiego;

Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze: Bogumiła Sokołowska, wicedyrektor, pedagog;

Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze: Joanna Fluda,  kierownik ds. dokształcania zawodowego i kształcenia ustawicznego, nauczyciel przedmiotów zawodowych; Wioletta Pieszczek, Kierownik szkolenia praktycznego, nauczyciel przedmiotów zawodowych ekonomicznych; Joanna Bereźnicka - Mężyk, nauczyciel j. polskiego;

Dyrektorzy szkół: Lucyna Buczkowska, Beata Zalewska, Dorota Domińska -Werbel, Mieczysław Michalski i Franciszek Materniak.

Podczas sesji zostali również wyróżnieni nauczyciele, którzy, podczas dolnośląskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Legnicy otrzymali: Medal Komisji Edukacji Narodowej: Joanna Bereźnicka - Mężyk (PCKZiU), Brązowy Krzyż Zasługi: Krzysztof Patrzek, Edyta Dąbrowska - Nowak (PCKZiU) oraz Medal Brązowy za Długoletnią Służbę: Bożena Kęsicka, Agata Partyka, Dariusz Szojka (PCKZiU) oraz Renata Aleksiuk i Anna Łukaszewska z I ZSO w Jaworze. Po części oficjalnej ogłoszona została krótka przerwa, podczas której nauczyciele oraz radni zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

W dalszej części sesji radni zwyczajowo złożyli interpelacje, m.in. w sprawie uporządkowania cmentarza żydowskiego, remontu drogi w Wolbromku, która, ze względu na budowę drogi ekspresowej S3, jest sukcesywnie dewastowana oraz zasad współfinansowania zadań realizowanych przez powiat we współpracy z poszczególnymi gminami.

Radni zapoznali się ponadto z analizą oświadczeń majątkowych, informacją w sprawie przygotowania planu zimowego utrzymania dróg w sezonie 2017/2018 oraz o stanie realizacji zadań oświatowych powiatu za rok 2016/2017. Rozpatrzono także i podjęto uchwały w sprawie zmian w budżecie na 2017 rok, zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jaworskiego na lata 2017-2025 oraz w sprawie przyjęcia Regulaminu przyznawania stypendiów w ramach realizacji projektu „Nowe oblicze szkolnictwa zawodowego w Powiecie Jaworskim" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020". Na zakończenie sesji przyjęto informację z prac Zarządu Powiatu.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 26