top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Szkolna biblioteka w PCKZiU wsparta przez AMAZON
dodano: 21-11-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1500

To już trzecia edycja Kindloteki - programu promującego czytelnictwo, który opiera się na współpracy ze społecznościami lokalnymi. Amazon wystartował z Kindloteką w 2015r. Pozytywny odbiór, oraz średni wzrost czytelnictwa o 20% w placówkach, które otrzymały wsparcie zachęcił firmę do kontynuowania programu. Do tej pory, w ramach Kindloteki, wsparcie otrzymało 37 placówek. Na jesieni tego roku Amazon uruchomił Kindlotekę w dziesięciu placówkach z okolic Szczecina, Poznania, Wrocławia i Sosnowca, gdzie zlokalizowane są centra logistyki e-commerce Amazon.

16 listopada br. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiciele Amazon osobiście przekazali książki i czytniki do szkół, oraz zaprosili młodzież szkoły do zwiedzania centrum logistyki e-commerce we Wrocławiu. W spotkaniu uczestniczył Marian Sepesi General Manager centrum logistycznego Amazon we Wrocławiu, Arkadiusz Baranowski Wicestarosta Jaworski, Beata Janas naczelnik Wydziału Zdrowia, Edukacji i Polityki Społecznej oraz Lucyna Buczkowska Dyrektor PCKZiU.

PCKZ, jako jedna z 3 placówek edukacyjnych w województwie dolnośląskim, do których trafiło wsparcie, zostało wybrane w wyniku głosowania przez pracowników Amazon. W ramach Kindloteki szkoła otrzymała 100 książek, 500 e-booków (w języku polskim i angielskim) oraz 10 czytników Kindle wraz z interaktywnym kącikiem czytelniczym. PCKZiU samodzielnie wybrało tytuły, które podarowała szkole firma Amazon. Były to zarówno podręczniki, lektury szkolne, jak i bestsellery.

- Dyrektor, grono pedagogiczne, uczniowie i rada rodziców PCKZiU w Jaworze serdecznie dziękuje pracownikom Amazon, za oddanie swojego głosu na naszą szkołę. Dzięki Państwu - PCKZiU, w ramach Kindloteki 2017, otrzymała nowe pozycje książkowe i czytniki e-booków wraz z e-bookami. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do wzrostu czytelnictwa wśród uczniów i sprawi, że będą chętnie sięgali po literaturę nie tylko w formie papierowej, ale również tej elektronicznej. Teraz uczniowie będą mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a przede wszystkim poznawać nowe technologie i możliwości, jakie da im korzystanie z czytników Kindle. Gorąco dziękuję paniom: Edycie Dąbrowskiej - Nowak, Beacie Majewskiej oraz Bożenie Kęsickiej za zaangażowanie i wsparcie programu Kindloteka - powiedziała dyrektor placówki Lucyna Buczkowska.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1669