top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Pierwsze w Polsce wybory Miss Kół Gospodyń Wiejskich
dodano: 21-11-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1933

19 listopada w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej w Legnicy, po raz pierwszy w historii, odbyły się wybory Miss Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorem konkursu był Regionalny Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy, któremu przewodniczy Prezes  Radosław Zysnarski. W imprezie wzięło udział około pięćdziesięciu pań, zrzeszonych nie tylko w KGW, ale również w Dolnośląskich Oddziałach Izb Rolniczych oraz w Ochotniczych Strażach Pożarnych i Ludowych Związkach Sportowych z Dolnego Śląska.

Jak powiedział Prezes R. Zysnarski - nadrzędnym celem konkursu było pokazanie KGW oraz samych uczestniczek w zupełnie innym świetle, nie jako typowe gospodynie domowe, ale kobiety wykształcone i atrakcyjne. Po wystąpieniach kandydatek, które pokazały się publiczności w strojach ludowych, codziennych i wieczorowych - jury wybrało zwyciężczynie, którymi zostały: Ewelina Zgud z OSP Granowice - tytuł Miss KGW oraz Danuta Rybka z KGW z Przychowa - Miss 50+.

W trakcie Konkursu nie zabrakło również wspaniałych występów, m.in. zespołów tanecznych z Wolbromka „Metamorfoza"  oraz  działającego przy Zespole Szkół Integracyjnych w Legnicy Balbinki"  .

Wśród zaproszonych gości tego wyjątkowego wydarzenia byli m.in. Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS Ewa Pawelec, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Tadeusz Samborski, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych w Urzędzie Marszałkowskim Wanda Gołębiowska, Poseł na Sejm RP Elżbieta Stępień, Zastępca Prezydenta Legnicy Dorota Purgal oraz Starosta Jaworski Stanisław Laskowski i Wicestarosta Arkadiusz Baranowski.

Zdjęcia autorstwa Pana Piotra Krzyżanowskiego pochodzą z portalu legnica.naszemiasto.pl

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1669