top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
"Inwestycje, Edukacja, Innowacje"
dodano: 22-11-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1511

21 listopada, na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyła się konferencja - objęta patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Rozwoju i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, której gospodarzem była Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest Park", obchodząca 20-lecie swojej działalności.

Konferencja składała się z dwóch bloków  tematycznych. Pierwszy poświęcony był funkcjonowaniu specjalnych stref ekonomicznych, drugi natomiast dotyczył szkolnictwa zawodowego, podczas którego zaprezentowano m.in. dobre praktyki w zakresie współpracy szkół zawodowych i biznesu w ramach Klastra Edukacyjnego „INVEST in EDU" oraz kształcenia dualnego w Niemczech. W trakcie konferencji można było również zwiedzić stoiska promocyjne szkół oraz wyższych uczelni.

Jednym z gości konferencji była Minister Anna Zalewska, która w swoim wystąpieniu  skupiła się na zmianach w systemie szkolnictwa zawodowego w kontekście reformy systemu oświaty oraz zapowiedziała, że egzaminy zawodowe dla uczniów i absolwentów w poszczególnych branżach będą miały w 90 proc. charakter praktyczny, a nie teoretyczny. Wśród uczestników konferencji było wielu samorządowców, w tym również Starosta Jaworski Stanisław Laskowski.

Zdjęcia pochodzą z portalu Wałbrzyszek.com

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1669