top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Parkingi i objazdy tematami posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa
dodano: 24-11-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1511

Jednym z tematów, którym zajmowała się na swoim ostatnim posiedzeniu Komisja Bezpieczeństwa i Porządku, pod przewodnictwem Starosty Jaworskiego Stanisława Laskowskiego, była sprawa organizacji miejsc parkingowych na terenie miasta Jawora, ze szczególnym uwzględnieniem dostępności do instytucji użyteczności publicznej oraz możliwości zwiększenia liczby tych miejsc poprzez wprowadzanie zmiany organizacji ruchu drogowego. Pełną informację dotyczącą parkingów i miejsc postojowych przy drogach powiatowych przedstawił Naczelnik Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego Michał Lenkiewicz. Natomiast w imieniu samorządu miasta Jawora informację przygotował Przewodniczący Komisji Porządku Publicznego Rady Miejskiej Marcin Jankowski. Problem miejsc postojowych w Jaworze odnosi się do całego miasta, jednakże ze względu na historyczną zabudowę największe trudności dotyczą jego centrum. Jak podkreślali członkowie Komisji, instytucje te, we własnym interesie powinny zadbać o ich dostępność dla petentów. Ma to także duże znaczenie dla bezpieczeństwa samych mieszkańców i przyjezdnych. Najpoważniejsze potrzeby - zdaniem członków Komisji, w tym zakresie występują m.in. przy ulicach: Chopina, Klasztornej, Stalowej, Wrocławskiej, Armii Krajowej oraz Wieniawskiego /na przedłużeniu ulicy Muzycznej/.

Kolejnym punktem posiedzenia była ocena organizacji objazdów w związku z remontem odcinków drogi krajowej Nr 3. Sytuacja ta spowodowała wiele niezadowolenia wśród mieszkańców, jednakże prace na „krajówce" zbliżają się ku końcowi i ruch kołowy w mieście powinien juz wkrótce wrócić do normalności.

Posiedzenie Komisji zakończyła informacja Powiatowego Inspektora Weterynarii na temat ptasiej grypy w powiecie jaworskim oraz zagrożenia, jakie niesie afrykański pomór świń.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1669