Dolnośląski Kongres Samorządowy
dodano: 27-11-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 138

23 i 24 listopada we wrocławskim Centrum Kongresowym odbył się IV Dolnośląski Kongres Samorządowy. W spotkaniu uczestniczyło wielu przedstawicieli samorządów, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców oraz ekspertów. Powiat Jaworski reprezentował Starosta Stanisław Laskowski.

Podczas Kongresu dyskutowano nt. przyszłości samorządu terytorialnego w kontekście aktualnej sytuacji politycznej w kraju oraz proponowanych zmian dotyczących sytemu wyborczego. W kolejnych panelach dyskusyjnych rozmawiano o rozwoju ścieżek rowerowych na Dolnym Śląsku, kwestiach związanych z bezpośrednim udziałem mieszkańców w życiu lokalnego samorządu, w tym o roli i znaczeniu budżetu obywatelskiego i prawie obywateli do petycji.

dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 165