top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Pierwszy etap przebudowy drogi powiatowej w Mierczycach zakończony!
dodano: 30-11-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1498

Dobiegł końca I etap przebudowy drogi powiatowej relacji Jawor - Mierczyce - Wądroże Wielkie do granicy powiatu (Polanka). W ramach tego zadania wyremontowano odcinek drogi przebiegającej przez Mierczyce, wykonano chodnik na odcinku ponad 350 m, poszerzono drogę na łuku oraz wykonano zjazdy i podejścia do budynków prywatnych. Zadanie realizowane jest dzięki dotacji unijnej pozyskanej przez Powiat Jaworski z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, w wysokości ponad 3 milionów złotych.

Całość inwestycji obejmuje przebudowę trzech odcinków drogi powiatowej przebiegającej przez Gminę Wądroże Wielkie. Przed nami więc realizacja dwóch pozostałych etapów, które przewidziano zgodnie z harmonogramem na rok 2018. Powiat zadbał również o bezpieczeństwo pieszych, dla których wybudowanych zostanie ponad 2 km chodników.

To jedna z największych inwestycji drogowych realizowanych przez Powiat w tej kadencji - mówi Starosta Stanisław Laskowski. Dzięki projektowi przygotowanemu przez pracowników Wydziału Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich, wyremontowanych będzie ponad 5 km dróg i wykonanych ponad 2 km chodników w Gminie Wądroże Wielkie. Nie bez znaczenia jest bardzo dobra współpraca i wsparcie finansowe Gminy, za co, po raz kolejny serdecznie dziękujemy - dodaje Starosta Laskowski.

Wykonawcą zadania jest spółka BUDIMEX S.A., która udziela gwarancji na wykonane roboty przez kolejne 5 lat od ich zakończenia.

Projekt dofinansowany ze środków EFRR w ramach RPO WD 2014-2020

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1669