top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Obradowała Rada Powiatu w Jaworze
dodano: 02-12-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1648

30 listopada odbyła się XXXIX Sesja Rady Powiatu w Jaworze, która rozpoczęła się od przyjęcia protokołu z poprzedniej sesji oraz składania interpelacji wniosków i zapytań. W tym punkcie głos zabrała m.in. radna Wiesława Łęgosz, która podziękowała staroście i zarządowi za przekazanie Gminie Bolków dawnego kościoła ewangelickiego, w którym powstanie już niedługo Galeria Historyczno-Artystyczna Ars Et Historia. Radna Bogusława Radecka-Bych złożyła natomiast wniosek o ufundowanie stypendium dla judoczki z Bolkowa oraz zwróciła uwagę na pękający mur oporowy w Lipie.

Po przyjęciu planu pracy Rady Powiatu za rok 2018, radni przyjęli uchwały w sprawie przekształcenia szkół, m.in. w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Jaworze,  w Zespole Szkół i Placówek w Bolkowie oraz w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaworze. Radni przyjęli również Program Współpracy Powiatu Jaworskiego z organizacjami pozarządowymi, jak również uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie określenia zadań i podziału środków PFRON na rok 2017 i na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej dla Powiatu Jaworskiego.  Ponadto dokonali zmian w budżecie na rok bieżący i zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jaworskiego na lata 2017-2025.

W sprawach różnych Starosta Stanisław Laskowski odniósł się m.in. do sytuacji w PUP oraz utrudnień związanych z remontem dk-3.  Kolejna sesja zaplanowana została na 27 grudnia 2017r.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1766