Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczniów jaworskich szkół
dodano: 04-12-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 85

1 grudnia w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju - Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska oraz Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk uroczyście wręczyli uczniom dolnośląskich szkół stypendia Prezesa Rady Ministrów. Mógł je otrzymać jeden uczeń ze szkoły, której kształcenie kończy się egzaminem maturalnym. Warunkiem było uzyskanie średniej ocen co najmniej 4,75 lub osiągnięcie wysokich wyników w olimpiadach i konkursach na szczeblu, co najmniej ogólnopolskim.

Z powiatu jaworskiego wyróżnienia otrzymały Weronika Płaskocińska z klasy II c Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze, Damian Grzelak z klasy IV Technikum Informatycznego - uczeń Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze oraz Rafał Cieplik z Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie. Uczniom towarzyszyli dyrektorzy szkół, do których uczęszcza wyróżniona młodzież, tj. Jolanta Wieczorek z PCKZiU oraz Mieczysław Michalski z I LO.

Organ prowadzący szkoły reprezentował Starosta Stanisław Laskowski. Galę wręczenia stypendiów uświetniły wspaniałe występy muzyczne wyróżnionych uczniów.

dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 166