Remont drogi powiatowej Luboradz – Mściwojów zakończony, czyli kolejny 1,5 kilometrowy odcinek drogi powiatowej wyremontowany!
dodano: 10-01-2018 | Dawid Paterkiewicz | wyświetleń: 1683

Tuż przed zakończeniem ubiegłego roku dobiegły końca prace remontowe na drodze powiatowej relacji Luboradz-Mściwojów. Inwestycja ta zrealizowana została dzięki pozyskanej przez Starostwo Powiatowe w Jaworze pod koniec listopada prawie 600 tys. zł dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Realizacja zadania możliwa była również dzięki wsparciu finansowemu Gminy Mściwojów, która współfinansowała z Powiatem udział własny na poziomie 10 %.

Inwestycja obejmowała oczyszczenie i wykoszenie przydrożnych rowów, ścinkę poboczy, przebudowę przepustów pod drogą, ułożenie nawierzchni i poboczy na całym 1,5 kilometrowym odcinku drogi biegnącej od skrzyżowania z drogą wojewódzką 363 do skrzyżowania w Mściwojowie.

„To kolejny już odcinek drogi powiatowej wyremontowany dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym. Powiat Jaworski sukcesywnie realizuje zadania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatowych” – mówi Starosta Jaworski Stanisław Laskowski.

„Na początku września zakończone zostały prace polegające na przebudowie drogi w Mysłowie. W sumie, w roku 2017 zrealizowaliśmy inwestycje drogowe o łącznej długości blisko 5 kilometrów, za łączną kwotę  2 063 477 zł" - dodaje Starosta Laskowski.

dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1122