Umowa podpisana - plac budowy przekazany, ścieżka do Myśliborza coraz bliżej !
dodano: 12-02-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 906

W dniu dzisiejszym, 12 lutego - podpisana została umowa pomiędzy Powiatem Jaworskim, a Przedsiębiorstwem Usługowo-Produkcyjnym i Handlowym „COM-D" sp. z o.o. na wykonanie zadania pn. „Budowa ścieżki rowerowej prowadzącej do Parku Krajobrazowego „Chełmy" - celem udostępnienia bogactwa przyrodniczego i rozwoju turystyki w Powiecie Jaworskim". Umowę parafowali - Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, Członek Zarządu Henryk Hawrylewicz, Skarbnik Powiatu Dariusz Subocz oraz Roman Krosnowski Prezes Zarządu PU-P i H „COM-D" sp. z o.o.

Równocześnie z podpisaniem umowy przekazany został wykonawcy plac budowy. Jak zapewnia Wykonawca w przeciągu kilkunastu dni spółka „COM-D" przystąpi do prac przygotowawczych, a przy sprzyjających warunkach atmosferycznych ruszą prace budowlane.

Starosta Jaworski Stanisław Laskowski: „Podpisana dzisiaj umowa i przekazany plac budowy to kolejny krok do realizacji tego zadania. Już pod koniec w 2014 r. dostrzegając potrzebę realizacji tego typu inwestycji, obiecałem mieszkańcom Jawora, licznie odwiedzającym to miejsce turystom, sportowcom i spacerowiczom, że II etap ścieżki do Myśliborza zostanie zrealizowany możliwie szybko. Już wtedy rozpoczęliśmy intensywne prace by danej obietnicy dotrzymać. Dziś ścieżka do Myśliborza nabiera realnego wymiaru. Wkrótce na placu budowy pojawią się maszyny i sprzęt budowlany, by wiosną można było układać nawierzchnię".

Całe zadanie, poza pracami budowlanymi, obejmuje dodatkowo mniejsze działania, m.in. montaż wiaty wypoczynkowej, stojaków na rowery, tablic informacyjnych oraz uruchomienie nowej strony internetowej o charakterze stricte turystycznym. Na turystów czekać również będą nowe materiały promocyjne, przedstawiającej walory regionu. Planowany termin zakończenia robót to koniec czerwca br.

Tak więc już niebawem, u progu lata mieszkańcy powiatu oraz turyści będą mogli korzystać do woli z całej ścieżki, która łącznie będzie miała prawie pięć kilometrów długości. Zapraszamy już dzisiaj!

dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1453