nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Bezpieczeństwo w roli głównej podczas sesji Rady Powiatu

Bezpieczeństwo i porządek publiczny to główne punkty lutowej sesji Rady Powiatu. Radni przyjęli bowiem Informację z realizacji Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Poprawy Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli na lata 2016 - 2020 za rok 2017, a następnie sprawozdanie o stanie bezpieczeństwa ochrony przeciwpożarowej oraz zagrożeniach pożarowych na terenie Powiatu Jaworskiego w roku 2017, które przedstawił Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze - mł. bryg. Waldemar Sarlej. Kolejnym punktem obrad było przyjecie Sprawozdania o działalności Policji w roku 2017 oraz informacji o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie Powiatu Jaworskiego, które przedstawił mł. insp. Andrzej Błaszczak  - Komendant Powiatowy Policji w Jaworze.

W trakcie sesji radni przyjęli również sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Jaworski za 2017 rok, oraz uchwały w sprawie zmian w budżecie powiatu na 2018 r. i Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2018 - 2025.

W sprawach różnych radni dopytywali się m.in. o zamknięcie drogi powiatowej 2884D - w kierunku Snowidzy, w związku z prowadzonymi pracami przy budowie drogi S-3. Odpowiedzi udzielił Naczelnik Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Michał Lenkiewicz, który poinformował, że z informacji uzyskanych od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że wynika to z problemów związanych z niewłaściwymi barierami, zamontowanymi przez Wykonawcę na nowo wybudowanym wiadukcie, co uniemożliwia jego otwarcie.  

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
TPD_Legnica.png
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 3202