top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Coroczne spotkanie Starosty z Sołtysami
dodano: 08-03-2018 | Mariusz Żydziak | wyświetleń: 1603

W dniu 7 marca br. w Schronisku Młodzieżowym w Jaworze odbyło tradycyjnie kolejne z corocznych spotkań Starosty Jaworskiego z Sołtysami, reprezentującymi gminy Powiatu Jaworskiego. Jego celem było przede wszystkim przekazanie przedstawicielom lokalnych społeczności informacji o pracach samorządu powiatowego w ostatnim roku, jego aktualnej sytuacji finansowej oraz najbliższych planach inwestycyjnych.

Starosta Jaworski Stanisław Laskowski przedstawił zebranym gościom informację o wykonanych dotychczas inwestycjach w poszczególnych gminach oraz  planowanych w najbliższym okresie, m.in. przebudowie drogi w Paszowicach, Targoszynie oraz relacji Małuszów-Przybyłowice, jak również realizowanej obecnie Mierczyce - Wądroże Wielkie - Polanka (granica powiatu) oraz ścieżce rowerowej do Myśliborza. Następnie Naczelnik Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Michał Lenkiewicz omówił najczęściej zgłaszane mu sprawy i problemy oraz charakterystykę pracy podległego mu Referatu Zarządu Dróg Powiatowych.

Po oficjalnych wystąpieniach Starosta zaprosił wszystkich zgromadzonych na słodką niespodziankę, którą był okolicznościowy tort. Z okazji przypadającego 11 marca Dnia Sołtysa, Starosta w imieniu Zarządu Powiatu przekazał wszystkim życzenia wszelkiej pomyślności, wielu sukcesów w działalności społecznej oraz w życiu osobistym.

Na zakończenie był również czas na indywidualne rozmowy i zgłaszanie spraw lokalnych społeczności oraz omówienie bieżących problemów. Do dyspozycji sołtysów byli oprócz Starosty i Naczelnika M.Lenkiewicza również Naczelnik Wydziału Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich Tomasz Głąbicki, Prezes Zarządu Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy Radosław Zysnarski oraz Dyrektor Powiatowego Zespołu Schronisk Młodzieżowych w Jaworze Krzysztof Kowalczyk.

Starosta Jaworski Stanisław Laskowski: Bardzo dziękuję wszystkim Sołtysom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i wzięli udział w tym spotkaniu. Od wielu lat staramy się jak najlepiej współpracować z przedstawicielami sołectw w naszym powiecie. Takie spotkania to bowiem doskonała okazja do przekazania informacji o ważnych dla naszych mieszkańców sprawach. Deklaruję, że w ramach posiadanych możliwości, zgłoszone wnioski będziemy sukcesywnie realizować”. 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 584