top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Rajd Tarmac Masters 2018 po drogach powiatu jaworskiego!
dodano: 25-03-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1533

Rekordowa liczba 140 załóg wzięła udział w 1. rundzie 2. Rally SKARS - Tarmac Masters 2018, który odbył się w dniach 24-25 marca br. Wyścigi po krętych i szybkich drogach powiatowych na terenie gminy Męcinka dostarczyły na pewno wiele emocji zarówno zawodnikom, jak również pasjonatom sportów motorowych. Na kierowców czekało sześć odcinków specjalnych, o łącznej długości około 36 km, na trasie Męcinka - Pomocne oraz Sichów - Stanisławów. Uroczysta odsłona rajdu, podczas której zaprezentowano załogi razem ze swoimi „ryczącymi" maszynami, miała miejsce przed zgromadzoną na jaworskim rynku publicznością. Symbolicznego startu dokonali przedstawiciele władz samorządowych gminy i powiatu. Powiat Jaworski reprezentował Starosta Jaworski Stanisław Laskowski oraz Naczelnik Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Michał Lenkiewicz. Również na jaworskim rynku odbyło się uroczyste zakończenie rajdu, podczas którego wręczone zostały zwycięzcom w poszczególnych klasach pamiątkowe puchary. Starosta był dodatkowo fundatorem dwóch pucharów, które wręczone zostały członkom najlepszej załogi za zajęcie I-go miejsca w Klasyfikacji Generalnej Rajdu Okręgowego Tarmac Masters.

Oprócz emocji, była to na pewno dobra „zabawa", tak dla widzów, jak i samych zawodników, którzy bardzo chwalili trudne, ale zarazem ciekawe i dobrze przygotowane odcinki powiatowych dróg, jakich nie ma w innych rejonach Polski. Dlatego załogi te przyjeżdżają do nas, co jest na pewno też doskonałą promocją regionu - stwierdził Starosta Stanisław Laskowski. Starosta wyraził również ogromne wyrazy uznania dla Organizatorów Rajdu.

Zdjęcia pochodzą z portalu informacyjnego jawor24h.pl oraz Z gminy Jawor

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 583