top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Kolejna edycja Powiatowych Targów Edukacyjnych w Jaworze
dodano: 24-03-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2099

Już po raz XVI - w auli Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze - odbyły się Targi Edukacyjne, organizowane przez PORE w Jaworze we współpracy z Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Jaworski Stanisław Laskowski raz Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk.

Celem Targów było przede wszystkim zaprezentowanie uczniom powiatu jaworskiego dorobku oraz oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych i szkół wyższych oraz ofert instytucji związanych z edukacją i rynkiem pracy. Szkoły przedstawiły propozycje kierunków kształcenia na rok szkolny 2018/2019, a wystawiały się m.in. I Liceum Ogólnokształcące w Jaworze, Zespół Szkół i Placówek w Bolkowie, PCKZiU, Zespół Szkół Medyk w Jaworze, Politechnika Wrocławska, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu, Powiatowy Urząd Pracy w Jaworze, Komenda Powiatowa Policji w Jaworze oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Legnicy.

W Targach uczestniczył również Powiatowy Zespół Schronisk Młodzieżowych - Schronisko Młodzieżowe w Jaworze, który zaprezentował, po raz kolejny, swoją ofertę noclegową i turystyczną oraz Cech Rzemiosł Różnych.

W trakcie trwania Targów młodzież gimnazjalna odwiedziła także, w ramach „dnia otwartego" - Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Gimnazjaliści mogli zwiedzić szkołę i w czasie bezpośrednich spotkań z uczniami i nauczycielami, zapoznać się z kierunkami kształcenia i ofertą zajęć pozalekcyjnych placówki. Targi cieszą się zwyczajowo dużym zainteresowaniem młodzieży, a dzisiejszy program dodatkowo uświetniły występy uzdolnionej młodzieży PCKZiU oraz księdza Pawła z Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaworze, który fantastycznie śpiewał i grał na akordeonie. Zaś wszyscy chętni, którzy z nastaniem wiosny zatęsknili za nowym wyglądem, mogli skorzystać z porad i usług uczennic PCKZiU, które fachowo czesały „klientów". Uwagę „przyciągali" bardzo młodzi uczniowie - klas trzecich podstawowych, którzy również odwiedzili tegoroczne targi, ich jednak bardziej niż sama oferta interesowały różne oferowane gadżety i słodkości, pojawiające się na stołach wystawców.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Starosta Jaworski, Arkadiusz Baranowski o Wicestarosta, Członek Zarządu Powiatu Stanisław Witek, Wójt Gminy Paszowice Sebastian Oszczęda, Dyrektor Urzędu Pracy w Jaworze Jarosław Simon, Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Legnicy Małgorzata Derkacz, Dyrektor MOW Mariusz Barański, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej Beata Janas oraz Tomasz Głąbicki- Naczelnik Wydziału Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich w Starostwie Powiatowym w Jaworze, jak również dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu, w tym m.in. Lucyna Buczkowska Dyrektor PCKZiU oraz Krzysztof Kowalczyk - Dyrektor Powiatowego Zespołu Schronisk Młodzieżowych w Jaworze. Poseł Elżbietę Witek reprezentowała Pani Aneta Trela. Targi prowadziła i zorganizowała, wspólnie ze współpracownikami Dorota Domińska-Werbel Dyrektor PORE w Jaworze.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 584