top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Jarmark w Paszowicach
dodano: 26-03-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1580

Od jedenastu już lat, w Niedzielę Palmową, Paszowice zapraszają wystawców oraz gości na doroczny Kaczawski Jarmark Wielkanocny. W tym roku, obok lokalnych wystawców (z terenu Powiatu Jaworskiego i Pogórza Kaczawskiego), można było podziwiać i oczywiście zakupić wyroby rękodzielników z Czech oraz Wielkopolski. Ponadto, z partnerskiej, czeskiej gminy Rapotin przyjechała folkowa „kapela", umilająca kiermasz swoimi występami. Na świątecznych stołach królowały wielkanocne baby, zajączki, czekoladowe baranki, no i oczywiście, w różnych odsłonach, jaja. W ramach kiermaszu odbyły się dwa konkursy, tj. na Stół Wielkanocny oraz na Baby i inne ciasta świąteczne. Dla najmłodszych zorganizowano kreatywne warsztaty plastyczne oraz zabawy ruchowe, np. „Z jajkiem na wesoło". Wielkim zainteresowaniem wśród przybyłych cieszyły się piękne, świąteczne wyroby rękodzielnicze - produkty rodzimych rękodzielników, kół gospodyń wiejskich, grup odnowy wsi, jak również występy zespołów ludowych.

Nie zabrakło również gości - władze samorządowe reprezentowali m.in. gospodarz Jarmarku - Wójt Gminy Paszowice Sebastian Oszczęda, Wójt Gminy Wądroże Wielkie Elżbieta Jedlecka oraz Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, który potwierdził, iż ...wielkanocny kiermasz w Paszowicach, realizowany już od jedenastu lat, w doskonały sposób oddaje klimat zbliżających się Świąt, przybliżając je, a przede wszystkim pokazując piękne, polskie zwyczaje i tradycje, jednocześnie promując różne organizacje i stowarzyszenia z naszego powiatu oraz Gór i Pogórza Kaczawskiego.

Zdjęcia pochodzą z portalu jawor24h.pl oraz ze strony www Gminy Paszowice.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 584