top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
XXXXIII sesja Rady Powiatu
dodano: 30-03-2018 | Dawid Paterkiewicz | wyświetleń: 2106

Marcowa sesja Rady Powiatu w Jaworze miała emocjonalny charakter, ponieważ na wniosek Starosty Jaworskiego Stanisława Laskowskiego do porządku obrad wprowadzony został dodatkowo wniosek o odwołanie członka Zarządu - wicestarosty Arkadiusza Baranowskiego.

W trakcie sesji przyjęto protokół z obrad z poprzedniej sesji, jak również złożono kilka interpelacji, m.in. radna Maria Piwko zwróciła się z zapytaniem w sprawie naprawy nawierzchni drogi przy ulicy Starojaworskiej w Jaworze, natomiast radna Wiesława Łęgosz w sprawie remontu drogi w Wierzchosławicach, w Gminie Bolków. Radni przyjęli również roczne sprawozdanie Powiatowego Rzecznika Konsumentów za rok 2017, sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie za rok 2017 oraz letni plan remontów i modernizacji dróg powiatowych na 2018 r. Ponadto podjęte zostały uchwały w sprawie: zmian w budżecie na rok 2018, zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jaworskiego na lata 2018-2025 oraz w sprawie projektu uchwały zmieniającej uchwałę Rady Powiatu w kwestii dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego, jak również ustalenia sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych na terenie powiatu jaworskiego.

Ostatnia uchwała podjęta przez radę dotyczyła stwierdzenia odwołania członka zarządu. W tym celu zarządzone zostało głosowanie, przeprowadzone przez komisję skrutacyjną. W wyniku głosowania tajnego, dziesięcioma głosami za odwołaniem, i jednym głosie sprzeciwu odwołano Arkadiusza Baranowskiego z funkcji wicestarosty - członka Zarządu Powiatu w Jaworze. Sześciu radnych nie wzięło udziału w głosowaniu. Ostatnim punktem sesji było przyjcie informacji z prac Zarządu Powiatu oraz działalności Starosty za 3 miesiące br.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
dodano:24-04-2019 | Dawid Paterkiewicz
grafika
dodano:19-04-2019 | Dawid Paterkiewicz
grafika
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 780