top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Przekazali własnoręcznie malowane arcydzieła na rzecz rozwoju turystyki
dodano: 30-03-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1545

Powiatowy Zespół Schronisk Młodzieżowych w Jaworze i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jaworze, działające przy Kole TPD są przykładem, jak można umiejętnie i owocnie współpracować. Owo współdziałanie przejawia już się na kilku polach, a jednym z przykładów jest przekazanie, pod koniec marca br., prac malarskich własnoręcznie wykonanych przez podopiecznych warsztatów, w celu ich stałej ekspozycji w Schronisku Młodzieżowym w Jaworze. Udekorują one pokoje noclegowe i części wspólne obiektu, ocieplając znacznie jego wizerunek. Będzie to jednocześnie prezentacja talentu artystycznego i umiejętności osób niepełnosprawnych, których prace będą mogli podziwiać turyści i wszystkie inne osoby korzystające z jego usług. Warto dodać, że tylko w 2017 r. liczba zrealizowanych noclegów w Schronisku Młodzieżowym w Jaworze oscylowała na poziomie aż 10.000, co sprawia że na obszarze powiatu jaworskiego jednostka w tym względzie jest liderem.

Dyrektor PZSM w Jaworze Krzysztof Kowalczyk dziękuje wszystkim pracownikom, instruktorom i podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej, którzy przyczynili się do powstania tak pięknych dzieł i przekazania ich w celach promocji turystyki na ziemi jaworskiej. Od kilku miesięcy obydwie placówki sąsiadują ze sobą przy ul. Starojaworskiej. W planach przewidziane są także wspólne prace nad zagospodarowaniem dziedzińca całego kompleksu (od ul. Limanowskiego), a także organizacja wydarzeń plenerowych w oparciu o bogatą infrastrukturę Pałacyku w Muchowie, który wchodzi w skład Powiatowego Zespołu Schronisk Młodzieżowych w Jaworze.

Zajęcia w plenerze pozwolą w jeszcze lepszy sposób na wydobycie skrywanych przez podopiecznych WTZ umiejętności, rozwój ich zainteresowań, wzmocnienie procesu terapeutycznego, a to wszystko w kontakcie z naturą. Tak więc jak przyznają pracownicy oraz uczestnicy Warsztatów, czekamy z niecierpliwością na "pogodową" wiosnę, aby móc realizować wspólnie kolejne działania.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 584