top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Finał akcji „Niebieska Nadzieja”
dodano: 11-04-2018 | Dawid Paterkiewicz | wyświetleń: 1243

6 kwietnia br. w Kręgielni 13 odbył się finał akcji „Niebieska Nadzieja”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie na rzecz osób z autyzmem, Zespołem Aspergera i Mutyzmem Selektywnym „Budujemy Mosty” wraz z Powiatowym Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Jaworze, przy współpracy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Biblioteki Miejskiej, właścicieli Kręgielni „13”, uczniów i nauczycieli jaworskich szkół, przedszkoli, niektórych gmin (Męcinka i Paszowice), jaworskiej Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzień wcześniej akcję informacyjną prowadzili uczniowie ze szkół podstawowych, licealnych i przedszkolaki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaworze, rozdając ulotki na temat autyzmu na ulicach Jawora. Uczniowie Zespołu Szkół w Męcince propagowali wiedzę nt. autyzmu na terenie swojej gminy.

Zainteresowanie „Niebieską Nadzieją” przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów - Kręgielnię „13” odwiedziło ok. 150 osób. Wiele z tych osób bardzo aktywnie brało udział w licytacjach, zakupiło cegiełki i bawiło się wspólnie podczas turnieju w kręgle.

Dorota Domińska-Werbel dyrektor Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Jaworze serdecznie dziękuje Wszystkim Darczyńcom i pragnie wyrazić wdzięczność za życzliwy gest i wsparcie wszystkich osób zaangażowanych w akcję: „Niebieska Nadzieja”, której byłam współorganizatorem wraz z Powiatowym Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Jaworze, Stowarzyszeniem „Budujemy Mosty" (rodzice i członkowie) oraz Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Jaworze, Biblioteką Miejską, właścicielami Kręgielni „13”, Policją, Strażą Pożarną i wszystkimi, którzy w tym szczególnym dniu wsparli akcję. Dziękuję za wyraz dobroci i chęci niesienia pomocy. Dzięki Państwa wsparciu możliwa jest realizacja naszych celów i zamierzeń dotyczących dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Na zakończenie akcji, o godz. 20.00 na Jaworem zabłysło Niebieskie światełko – przypominając jaworzanom o osobach dotkniętych zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Zebrane pieniądze posłużą na kontynuację zajęć terapeutycznych w świetlicy mieszczącej się w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji w Jaworze przy ul. Piłsudskiego 11.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 583