nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
„A Polska winna trwać wiecznie”
dodano: 12-04-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1955

Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyznał Stowarzyszeniu Wszechnica Zawodowa Nasza Szkoła w Jaworze kwotę 5.000 zł na realizację zadania publicznego w ramach Jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Projekt ,,A Polska winna trwać wiecznie" będzie realizowany we współpracy z Towarzystwem Miłośników Bolkowa (Towarzystwo współpracuje z Zespołem Szkół i Placówek w Bolkowie) od 05.03.2018 r. do 30.11.2018 r.

Przedsięwzięcie zakłada kształtowanie postaw patriotycznych wśród mieszkańców powiatu jaworskiego, poprzez uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości , upowszechnianie wiedzy o postaciach zaangażowanych w walkę o wolność kraju w XIX i XX wieku, pielęgnowanie polskości oraz budowanie świadomości narodowej i obywatelskiej. Istotne będzie przekazywanie treści patriotycznych poprzez edukację młodzieży, wspieranie artystycznych talentów uczniów powiatu jaworskiego, co uchroni przed zapomnieniem ludzi i wydarzenia kształtujące tożsamość naszej ojczyzny.

Wśród wielu działań projektowych zaplanowano m. in. przeprowadzenie konkursów: plastycznego Jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości,  multimedialnego Twórcy państwa polskiego, filmowego Narodowe Święto Niepodległości dawniej i dziś.

W Powiatowym  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze zostanie zorganizowana konferencja - Proces unifikacji ziem trzech zaborów w jednolite państwo polskie, a w Zespole Szkół i Placówek w Bolkowie - Myśl i działalność Wincentego Witosa, a niepodległość Polski. Realizację projektu zakończy uroczyste seminarium Ojcowie naszej niepodległości.

Rezultatem przedsięwzięcia będzie ufundowanie dwóch pamiątkowych tablic, uświetniających 100-lecie odzyskania niepodległości. Podczas uroczystego zakończenia projektu przygotowana zostanie wystawa prac konkursowych, projekcja filmów i występ artystyczny.

Realizacja zadania publicznego ,,A Polska winna  trwać wiecznie" przyczyni się do wzrostu świadomości historycznej młodzieży i podniesienia wiedzy na temat odzyskania przez Polskę niepodległości.

Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 1542