top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Blisko dwa i pół miliona złotych dla powiatu!
dodano: 05-04-2018 | Dawid Paterkiewicz | wyświetleń: 1045

Przedstawicielom 37 samorządów z Dolnego Śląska, w tym Powiatu Jaworskiego przekazane zostały promesy o wartości ponad 35 mln zł na realizację zadań mających na celu zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wręczenie promes przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego, któremu towarzyszył Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, odbyło się w siedzibie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. W imieniu Starosty Jaworskiego promesę odebrał Skarbnik Powiatu Dariusz Subocz.

Dzięki kilkumiesięcznej pracy Zarządu Powiatu, oraz wysiłkom pracowników Starostwa, udało się opracować dokumentację projektowo – kosztorysową, w oparciu o którą mogliśmy przygotować i złożyć wniosek o dofinansowanie do Wojewody Dolnośląskiego - mówi Starosta Jaworski Stanisław Laskowski.

Oprócz dwóch zadań drogowych, tj. remontu dróg w Paszowicach i relacji Przybyłowice - Małuszów, w ramach pozyskanych środków Powiat zamierza również przeprowadzenie remontu dachu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaworze oraz w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze, które to obiekty ucierpiały w wyniku intensywnych opadów deszczu oraz wichury w ubiegłym roku.

Drogi i chodniki to na pewno bardzo ważne elementy infrastruktury, niemniej jednak bezpieczeństwo i odpowiednie warunki do nauki i rozwoju uczniów naszych placówek są dla Zarządu Powiatu szczególnie istotne, dlatego wierzę, że jeszcze podczas wakacji uda się wyremontować oba obiekty - dodaje Starosta Stanisław Laskowski.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 584