nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Uroczyste obchody zakończenia II Wojny Światowej w Jaworze
dodano: 09-05-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1770

W dniu 8 maja br. odbyły się uroczystości związane z 73 rocznicą zakończenia II Wojny Światowej. Obchody poprzedziło złożenie wieńców przez delegacje kombatantów, przedstawicieli samorządów i młodzieży szkolnej w miejscach pamięci narodowej, m.in. na Grobie Nieznanego Żołnierza Polskiego, przy pomniku Sybiraków, a także pod tablicą poświęconą ofiarom hitleryzmu oraz żołnierzom wyklętym na dziedzińcu zamku.

Główne uroczystości rozpoczęły się od złożenia wieńców i wiązanek kwiatów pod obeliskiem 1000-lecia Państwa Polskiego i Zwycięstwa nad Faszyzmem przez delegacje środowiska kombatanckiego, samorządowe, zakładów pracy, partii i organizacji społecznych, a także przedstawicieli Wojska Polskiego i szkół, w obecności pocztów sztandarowych. Samorząd Powiatu Jaworskiego reprezentowali Członek Zarządu Powiatu - Pan Stanisław Witek oraz Sekretarz Powiatu Pani Bogumiła Wenda. Gośćmi honorowymi było dowództwo 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia na czele z płk Dariuszem Dejneką.

Druga część uroczystości odbyła się w Teatrze Miejskim, gdzie zaproszeni goście wysłuchali wystąpienia okolicznościowego, zaprezentowanego przez Radosława Kuneckiego - ucznia Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. Rocznica zakończenia II Wojny Światowej dała także okazję do wyróżnienia członków Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego okolicznościowymi medalami i dyplomami. W tym roku - Krzyżem Pamiątkowym 150 Rocznicy Urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego - wyróżnieni zostali: Stanisław Janiak, Józef Paździor, Kazimierz Uchman oraz Kazimierz Szwed. Aktu dekoracji dokonał Bogdan Bezeg - Prezes Związku Kombatantów RP i Osób Represjonowanych, Major Związku Strzeleckiego. Uroczystość zakończył program artystyczny przygotowany przez młodzież z I Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jaworze.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
dodano:08-05-2019 | Dawid Paterkiewicz
grafika
dodano:19-04-2019 | Dawid Paterkiewicz
grafika
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 985