top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Inwestycja w siebie szansą na lepsze jutro
dodano: 11-06-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1228

W dniu 8 czerwca 2018 r. w Schronisku Młodzieżowym w Jaworze odbyła się uroczysta konferencja w ramach realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze projektu ,,Inwestycja w siebie szansą na lepsze jutro". Konferencja pn. ,,Wybrane aspekty pieczy zastępczej" skierowana została do kadry pieczy zastępczej, w tym rodzin zastępczych, jak i instytucji, z którymi na co dzień współpracują osoby zajmujące się wychowankami pieczy zastępczej.

Spośród zaproszonych gości w konferencji udział wzięli m.in.: Elżbieta Stępień Poseł na Sejm RP, Wanda Gołębiowska Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych w Dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim, Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, który objął patronat honorowy nad konferencją, Stanisław Witek i Henryk Hawrylewicz - członkowie Zarządu Powiatu w Jaworze, Beata Janas Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Jaworze, Jan Kłeczek Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Odział w Jaworze, Barbara Polińska Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworze, kuratorzy rodzinni Sądu Rejonowego w Jaworze - Joanna Dublańska oraz Anna Przybylska, Andrzej Błaszczak Komendant Powiatowy Policji w Jaworze, Arkadiusz Delikatny Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze, Jarosław Simon Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworze oraz Krzysztof Kowalczyk Dyrektor Powiatowego Zespołu Schronisk Młodzieżowych w Jaworze.

Konferencja miała charakter panelowy, a poszczególne jej części prowadziły: Marta Wątrucka, konsultant - prawnik  w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze przedstawiła prawne aspekty pieczy zastępczej;  Dorota Domińska - Werbel, Dyrektor PORE w Jaworze omówiła sytuację dziecka w kryzysie; Elżbieta Zieja Dyrektor Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej ,,Przystań", Prezes Stowarzyszenia ,,Dom Dzieciom" w Kaczorowie, omówiła znaczenie kontaktu z rodziną biologiczną dziecka umieszczonego w pieczy zastępczej; Bogumiła Sokołowska - pedagog w PORE w Jaworze przedstawiła prezentację pt. ,,Jak wychować szczęśliwe dziecko"; Michalina Wojciechowska - Firkowicz Dyrektor Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Jaworze opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych  z prowadzeniem placówki typu rodzinnego.

Druga część Konferencji związana była z obchodami Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, polskim świętem obchodzonym zwyczajowo 30 maja od 2006 roku na mocy uchwały Sejmu RP. Rodzicielstwo zastępcze stanowi szansę dla dzieci, które z różnych względów nie mogą być wychowywane przez rodziców biologicznych. Odpowiednio wykwalifikowana rodzina zastępcza w połączeniu z miłością i szacunkiem do dziecka daje mu szansę na prawidłowy rozwój i dobry start w dorosłe życie.

W Powiecie Jaworskim jest blisko sto rodzin zastępczych, w których przebywa prawie 150 podopiecznych. Za pośrednictwem Organizatora rodzinnej pieczy zastępczej, którego rolę pełni PCPR w Jaworze, podejmowane są różne działania, mające na celu rozwój i doskonalenie rodzinnej pieczy zastępczej. Organizacja Dnia Rodzicielstwa Zastępczego jest jednym z takich działań, pozwala jednocześnie uhonorować i przypomnieć o trudnej pracy opiekunów zastępczych.

Dla wszystkich rodzin zastępczych przygotowano listy gratulacyjne wraz z symbolicznym kwiatkiem. Rodziny, które w sposób szczególny realizują swoje zadania związane z opieką nad dziećmi, otrzymały wyróżnienia wraz z upominkami. Dodatkowo dla wszystkich uczestników przygotowano smaczny poczęstunek. Nie zabrakło też tortu z podziękowaniami dla rodzin zastępczych.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 621