nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Letnie biesiadowanie w Mierczycach
dodano: 05-07-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1663

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „PATRONUS" w Mierczycach, wspólnie z Domem Pomocy Społecznej w Jaworze, ponownie zorganizowało imprezę, pn. Piknik Integracyjny - Letnie Biesiadowanie, który zwyczajowo odbywa się latem, na terenie DPS w Mierczycach. Uczestnikami Pikniku są przede wszystkim jego mieszkańcy, ale również jednostek filialnych i podopieczni Ośrodka Wsparcia w Jaworze.

Wszystkich obecnych przywitała serdecznie Dyrektor DPS w Jaworze Pani Irena Stolarczyk oraz Katarzyna Grabowska Wiceprezes Stowarzyszenia. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze Izabela Aniołek, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworze Barbara Polińska oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Grygorcewicz.

Tradycją każdej biesiady, obok integracji, poprzez wspólną zabawę, jest występ jednego z zespołów goszczących na Dolnym Śląsku w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Świat pod Kyczerą". Podczas tegorocznego biesiadowania wystąpił zespół z Hiszpanii, który zaprezentował repertuar charakterystyczny dla Andaluzji, z której pochodzi. Tancerze, w rytmach flamenco, pokazali swój kunszt taneczny i wokalny - dla wszystkich zapewne było to wyjątkowo atrakcyjne wydarzenie artystyczne. Po występie artyści zasiedli razem z pozostałymi gośćmi do stołów, aby skosztować polskich smaków, a zwłaszcza specjałów z grilla.

Było gorąco, smacznie, kolorowo i wesoło, czyli tak, jak powinno wyglądać udane biesiadowanie, jednym słowem dla każdego coś dobrego, i dla podniebienia i dla ducha!

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 1222