nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Folk ponownie zabrzmiał w Muchowie - III Powiatowy Przegląd Zespołów Ludowych!
dodano: 10-07-2018 | Dawid Paterkiewicz | wyświetleń: 1603

Mówi się, że do trzech razy sztuka, jednak goście i uczestnicy sobotniego przeglądu zespołów  w Muchowie mają głębokie przekonanie, że kolejnych odsłon tego wydarzenia na pewno nie zabraknie. 15 zespołów w kolorowych, oddających klimat regionalnych strojach, śpiew i tańce, a co najważniejsze piękna, letnia pogoda oraz urokliwe miejsce - to wszystko wydarzyło się w ostatni weekend, na terenie Pałacyku w Muchowie, gdzie gościliśmy uczestników III-go Powiatowego Przeglądu Zespołów Ludowych.

Wśród uczestników przeglądy byli również  Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Wanda Gołębiowska, Prezes Stowarzyszenia Kaczawskiego Ewelina Rozpędowska, Prezes Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Radosław Zysnarski, Przewodnicząca Zarządu Powiatowego Kół Gospodyń Wiejskich Urszula Majkut i  członkowie Zarządu Powiatu - Henryk Hawrylewicz i Stanisław Witek. Ponadto gminy reprezentowali Wójt Gminy Męcinka  Mirosław Brzozowski oraz Skarbnik Gminy Wądroże Wielkie Małgorzata Dygudaj.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Powiat Jaworski  i Stowarzyszenie Kaczawskie, dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Wszystkie zespoły zaprezentowały swoje umiejętności w trzech utworach, spośród których jeden miał wydźwięk patriotyczny, dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Za udział w przeglądzie, ale również za całokształt działalności, każdy zespół  otrzymał podziękowanie i pamiątkową statuetkę. Specjalne podziękowania za wieloletnie wspieranie inicjatyw lokalnych Starosta Stanisław Laskowski przekazał także Wandzie Gołębiowskiej oraz Ewelinie Rozpędowskiej.

Organizatorzy zapewnili również niespodziankę w postaci konkursu karaoke, w którym wzięły udział wszystkie zespoły. Zwycięzcami konkursu został zespół Echo z Bolkowa uhonorowany nagrodą pieniężną ufundowaną przez Prezesa Radosława Zysnarskiego oraz zespół Perła z Przybyłowic, który otrzymał nagrodę Zarządu Powiatu.  Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali utwór ”Ale to już było …”.

Zespoły biorące udział w przeglądzie: Wiadrowianie, Kukułeczki, Chrośliczanie, Ojry Bis, Perła z Przybyłowic, Bolkowianie, Pogórzanie, Mysłowianki, Lipowianie, Piotrowiczanki, Rusałki z Pomocnego oraz Iskierki z Pomocnego, Echo, Iskierka oraz Cichowodzianie. III Powiatowy Przegląd Zespołów Ludowych sfinansowany został ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach zadania „Tradycyjne dziedzictwo kulturowe" oraz ze środków własnych Starostwa Powiatowego w Jaworze.


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 1222