nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Kombatanci i seniorzy na pikniku
dodano: 11-07-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1501

Pałacyk w Muchowie ponownie gościł uczestników corocznego Pikniku Kombatanckiego. Podczas biesiady tradycyjnie spotkali się członkowie i podopieczni różnych środowisk kombatanckich, ponadto, po raz pierwszy, w pikniku udział wzięli jaworscy i bolkowscy seniorzy - członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Ze względu na nieco gorsze warunki pogodowe, tym razem spotkanie odbyło się w salach pałacyku, a nie, jak zazwyczaj, w plenerze. Nie miało to jednak żadnego wpływu na humory jego uczestników, które, jak zwykle dopisały i wszyscy pierwszorzędnie bawili się przy muzyce Waldka Staszczyka. O podniebienia gości zadbał personel „Pałacyku", serwując smaczne dania, w postaci grochówki, bigosu i kiełbasek.

W pikniku udział wzięli również członkowie Zarządu Powiatu - Stanisław Witek i Piotr Pieniążek oraz mjr Kazimierz Poturalski Z-ca Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Bolesławcu i płk dr hab. inż. Mieczysław Struś z Politechniki Wrocławskiej. Witając gości - Starosta Stanisław Laskowski zauważył, że z roku na rok, członków związków kombatanckich niestety jest coraz mniej i stąd zamysł, aby piknik miał charakter spotkania senioralno-kombatanckiego. Starosta w bardzo ciepłych słowach zwrócił się do swoich gości - życząc im wiele zdrowia i radości na co dzień oraz przekazując im wyrazy szacunku. Oprócz dobrej zabawy, spotkanie stało się okazją do wspomnień oraz rozmów o potrzebach coraz skromniejszego grona kombatantów i ich rodzin.

O dobre samopoczucie uczestników i gości zadbali pracownicy Starostwa Powiatowego w Jaworze, na czele z Renatą Węgiel, będącą koordynatorem tego wydarzenia. Kombatanci, jak i seniorzy dziękując Staroście za pamięć oraz za organizację tegorocznego pikniku wyrazili nadzieję na kolejne tak sympatyczne spotkania, w tym samym gronie.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 1222