nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
II etap ścieżki pieszo-rowerowej oficjalnie otwarty!
Galerie:
grafika
dodano: 28-08-2018 | 

ilość fotografii: 61

Z Jawora do Myśliborza pieszo lub rowerem, ale co najważniejsze w pełni bezpiecznie można się przemieszczać nowym, niemal 5-kilometrowym odcinkiem ścieżki. Ta wyczekiwana inwestycja zgodnie z planem została zakończona jeszcze przed końcem wakacji. W dniu dzisiejszym nastąpiło oficjalne otwarcie nowej infrastruktury rekreacyjnej, która była projektowana z myślą zarówno o mieszkańcach powiatu, jak również turystach chętnie odwiedzających Park Krajobrazowy „Chełmy”.

Podczas uroczystego otwarcia ścieżki, Starosta Stanisław Laskowski przekazał podziękowanie Wicemarszałkowi Tadeuszowi Samborskiemu za wparcie, pomoc i dotację unijną udzieloną przez Zarząd Województwa w ramach dolnośląskiego RPO, jak również Wójtowi Gminy Paszowice Sebastianowi Oszczędzie za partnerstwo w projekcie i przekazaną dotację w kwocie 60 tys. zł. Podziękowania zostały skierowane także do wielu innych osób, które swoją pracą wsparły to przedsięwzięcie, m.in. Inspektora Nadzoru Inwestorskiego Michała Serafina, Marka Cieślaka Zastępcy Dyrektora DZPK we Wrocławiu oraz Romana Krosnowskiego, Prezesa firmy COM-D Sp. z o.o - wykonawcy robót budowlanych.

W wydarzeniu uczestniczyli też m.in. Wanda Gołębiowska Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UMWD, Leszek Drabczyk Prezes PTTK w Jaworze, Henryk Buczak Przewodniczący Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Jaworze, Andrzej Błaszczak Komendant Powiatowy Policji, Mirosław Drozd PINB, członkowie Zarządu Powiatu w Jaworze, radni Rady Powiatu, Rady Miejskiej w Jaworze oraz Gminy Paszowice. Dużą radość organizatorom sprawili przybyli na otwarcie mieszkańcy powiatu.

Podczas otwarcia ścieżki Starosta Laskowski wręczył nagrody laureatom konkursów na najlepsze zdjęcie związane ze ścieżką oraz hasło promocyjne. Za najlepsze zdjęcie nagrodę otrzymała Dorota Zatorska, a wyróżnienie Jerzy Jagielski i Krzysztof Andrzej Hołub. Nagrodę za najlepsze hasło promocyjne otrzymał Borys Zdunek.

Zwieńczeniem uroczystości był wspólny przejazd nowym odcinkiem przekazanej ścieżki. W tym celu przygotowana została przez Dyrektora Powiatowego Zespołu Schronisk Młodzieżowych Krzysztof Kowalczyk polowa wypożyczalnia rowerów, z której skorzystało wielu gości. Przypominamy, że na co dzień wypożyczalnia funkcjonuje w dwóch miejscach noclegowych w powiecie , tj. Schronisko Młodzieżowe w Jaworze oraz Pałacyku w Muchowie.

Starosta Jaworski Stanisław Laskowski: „Bardzo się cieszę, że kolejny etap tej inwestycji doczekał się realizacji. Kiedy w 2014 roku oddaliśmy do użytku pierwszy 3-kilometrowy odcinek szybko przekonałem się, jak tego typu infrastruktura chętnie jest wykorzystywana przez mieszkańców naszego powiatu. Każdego dnia na ścieżce można było spotkać wiele osób uprawiających sport oraz różne formy rekreacji lub po prostu całe rodziny. Teraz, w drugim etapie doprowadziliśmy ścieżkę do samego Myśliborza. Ten niemal 2-kilometrowy odcinek to była ciężka praca, którą wraz z moimi współpracownikami rozpoczęliśmy już w 2015 r., a jego budowa stała się możliwa głównie dzięki uzyskanej dotacji unijnej, w kwocie prawie 1 mln zł. Partnerem naszego projektu była Gmina Paszowice. Widząc duże zainteresowanie użytkowników oraz zadowolenie mieszkańców z tej inwestycji, wspólnie z Zarządem Powiatu widzimy potrzebę jej kontynuacji i budowy kolejnego, III już etapu ścieżki pieszo-rowerowej”.

Całkowita wartość inwestycji to ponad 1,6 mln zł, z czego milion złotych to środki z Unii Europejskiej️, Powiat Jaworski z własnego budżetu przeznaczył na ten cel ponad 600 tysięcy zł, a dotacja Gminy Paszowice wyniosła 60 tys. zł.

Projekt współfinansowany ze środków ️Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
TPD_Legnica.png
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 3448