nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Gminno-Powiatowe Święto Plonów - Marcinowice chlebem pachnące!
dodano: 09-09-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1685

8 września br. w miejscowości Marcinowice (Gmina Mściwojów) odbyły się gminno-powiatowe dożynki, organizowane wspólnie przez Starostę Jaworskiego Stanisława Laskowskiego i Wójta Gminy Mściwojów Mariusza Forysia. Święto Plonów rozpoczęła uroczysta Msza Święta Dziękczynna celebrowana przez Księdza Dziekana Dominika Drapiewskiego z Parafii pw. Św. Marcina w Jaworze. Po mszy barwny korowód wieńców dożynkowych wraz z zespołami ludowymi oraz gośćmi udał się na boisko szkolne w Marcinowicach, gdzie miały miejsce uroczystości dożynkowe.

Zainaugurował je obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu ludowego "Chrośliczanie", po czym oficjalnie - Starosta i Wójt - otworzyli uroczystość. W programie dożynek nie zbrakło zarówno akcentów artystycznych, tj. występów zespołów ludowych (Kukułeczki i Piotrowiczanki), występów dzieci ze Szkoły Podstawowej w Snowidzy, zabaw i animacji dla dzieci, były też liczne konkursy, m.in. na najpiękniejszy wieniec i stoisko Powiatu Jaworskiego, czy konkurs na Super Ciacho. Nastąpiło również wręczenie, jedenastu rolnikom Powiatu Jaworskiego, odznak "Zasłużony dla rolnictwa". W kategorii na najpiękniejszy wieniec Powiatu Jaworskiego - konkurs wygrał wieniec dożynkowy z Męcinki, natomiast w kategorii - najbardziej okazałe stoisko - pierwsze miejsce przyznano sołectwu Biernatki.

Pięknie prezentowały się stoiska wiejskie, a wieczorem, kiedy już zmierzchało - widzom zaprezentował się Teatr Ognia "Avatar" oraz gwiazda wieczoru zespół Top One, a, do późnych godzin nocnych, przygrywał zespół muzyczny "Mastar". Tegoroczne dożynki, którym patronował, Tadeusz Samborski Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, były wyjątkowo udane, czemu w znacznej mierze przysłużyła się fantastyczna pogoda, zaproszeni goście oraz uczestniczący w dożynkach mieszkańcy gminy i powiatu, którzy w ten piękny, sobotni dzień przywieźli ze sobą dużo dobrego humoru i chęci do zabawy!


 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 1416