nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Jubileuszowe Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich
dodano: 12-09-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1568

W dwudziestą rocznicę usamorządowienia wspólnot powiatowych na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się Jubileuszowe Zgromadzenie Związku Powiatów Polskich. Organizatorami jubileuszu był ZPP oraz Biuro Programu „Niepodległa". Nie bez powodu uroczystość miała miejsce w gościnnych salach Zamku Królewskiego, to tutaj 20 lat temu nastąpiło wręczenie aktów erekcyjnych przedstawicielom wszystkich powiatów. Zgromadzenie stało się okazją do spotkania delegatów z całej Polski, reprezentujących powiaty i miasta na prawach powiatu oraz osób związanych z samorządem. Powiat Jaworski reprezentował Starosta Stanisław Laskowski.

Podczas Zgromadzenia omawiano wiele aspektów związanych z funkcjonowaniem powiatów, dla których rok 2018 ma charakter szczególny, choćby ze względu na fakt, iż to właśnie 100 lat temu Polska odzyskała Niepodległość. W tamtym okresie odradzał się także samorząd terytorialny będący podwaliną wolnego państwa polskiego. Z kolei 20 lat temu, 5 czerwca 1998 roku, uchwalona została ustawa o samorządzie powiatowym, a tym samym usamorządowione zostały wspólnoty powiatowe. Wszystko to skłaniało do refleksji nad przeszłością oraz kreślenia wizji przyszłości samorządu powiatowego.

ZZdjęcia pochodzą z archiwum Związku Powiatów Polskcih

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 1416